הדרך לחיוך המושלם

מי מאיתנו לא רוצה לחייך חיוך יפה, עם שיניים מלאות, ישרות ובעיקר צחורות? תהליך של הבהרת שיניים אינו דבר חדש, אך נראה שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים אל רופא השיניים במטרה להלבין את השיניים ולקבל חיוך מבריק. בדרך אל שיניים לבנות ויפות, אסור לשכוח לרגע את השמירה על חוזקתן ובריאותן של השיניים שעלולות להיפגע אם הדבר לא מבוצע בצורה מקצועית דיה.

למה צריך להלבין שיניים?

עובדה מעניינת היא שהשיניים שלנו באופן טבעי אינן לבנות. לשיניים יש גוונים שונים של שנהב ואינן לבנות באופן מוחלט. יחד עם זאת, אנשים פונים לבצע הבהרת שיניים משום שהצבע של השיניים שלהם כהה וכאלה שבמרוצת השנים, השיניים שלהם התכהו. צבע מסוים מתקבל בעיקר כתוצאה של השתקפות שכבת השן הפנימית דרך אמייל השן או זגוגית השן. כדי לקבל חיוך יפה יותר, מתבצע תהליך של הלבנת שיניים. במסגרת פרוצדורה זו מנסים לשנות את השקיפות של הזגוגית על מנת להסתיר את צבעה הפנימי של השן.

איך מבוצע התהליך?

עוד לפני הפניה אל רופא השיניים לביצוע הבהרת שיניים, אנשים רבים מנסים לבצע הלבנה של השיניים באמצעים ביתיים שונים. אבל, הדרך אל חיוך יפה לאורך זמן רצוי שתעבור אצל רופא המתמחה בכך כדי להבטיח תוצאות טובות לזמן ארוך. בבדיקה אצל רופא, מוודאים את ההתאמה של המטופל לתהליך: שאין בפה נגעים של עששת אשר אינם מטופלים ולא נמצאים פצעים בפה או דלקת בחניכיים. לאחר בדיקה זו, נלקחות המידות מהשיניים כדי לבנות כף אישית להלבנת שיניים. בהמשך מתבצעת הסרת אבנית, כתמים ורובד החיידקים. אז מתבצעת הפרוצדורה של הבהרת שיניים ראשונית במרפאה, על ידי חומרים מקצועיים שאינם מיועדים לשימוש ביתי.

מה קורה לאחר מכן?

הטיפול אצל רופא השיניים במרפאה אורך כשעה, ולאחריו יתחיל השלב השני. בשלב זה המטופל מתחיל את התהליך הביתי של הבהרת שיניים, באופן מיידי לאחר הפגישה במרפאה. המטופל מקבל את הכף האישית כדי שתשמש אותו בתהליך הביתי. יחד עם הכף המטופל מקבל חומר אשר מיועד לשימוש בבית. לאחר שבוצעה הבהרת שיניים התחלתית במרפאת השיניים, תושג על פי רוב ירידה של דרגה עד דרגה וחצי בסולם של בהירות השיניים. הטיפול הביתי בדרך אל אותו חיוך יפה, יאפשר להשיג עוד דרגה וחצי עד לשתי דרגות של בהירות.
הטיפול הביתי נמשך במשך כשבוע, ומבוצע בפועל בלילות. במידה וצבע השיניים הראשוני של המטופל היה כהה יחסית, יתכן וידרש טיפול יותר ארוך.
כדי לשמור על תחזוקת הצבע הלבן של השיניים, מומלץ להמשיך בביצוע ההליך הביתי אחת לחצי שנה. עבור מי שדואג האם הבהרת שיניים היא דבר בלתי הפיך, התשובה היא שבהחלט מדובר בהליך הפיך והשיניים נוטות לחזור לצבען הקודם ללא טיפול מתאים. שמירה על הגיינת שיניים גם היא חשובה כדי לשמור על צבען הלבן של השיניים.

אילו השתלות שיניים יש לאנשים מחוסרי עצם?

תחום השתלות השיניים מתפתח במהירות, ורופאי השיניים המתמחים בנושא מציעים שיטות חדשות ומתקדמות יותר. אם בעבר היו מטופלים שלא יכלו להשלים שיניים חסרות בגלל מגבלות הטיפול, כיום ישנן שיטות חדשות להשתלת שיניים המתאימות גם למחוסרי עצם בלסת. בעבר הלא רחוק, הפתרון היחידי שהתאפשר למחוסרי עצם היה לעבור הליך מורכב של השתלת עצם בלסת, ובעקבות ההליך נאלץ המטופל להמתין מספר חודשים עד לקליטת העצם. לעתים ההליך נכשל והמטופל נאלץ לעבור ניתוח והליך שיקום מורכב וארוך. לכן, כדאי לדעת כי כיום יש לרפואת השיניים פתרונות חדשניים המאפשרים לבצע שיקום פה גם ללא השתלת עצם.

השתלות שיניים בהיעדר עצם

למטופלים רבים חסרה עצם בלסת. הסיבות לכך רבות ומגוונות: בין השאר, ישנם מטופלים שסובלים מחוסר עצם בלסת כתוצאה מספיחת העצם לאחר איבוד שיניים, בגלל מחלות חניכיים שונות, כתוצאה מדלקות וגם מי שבפיו מותקנות שיניים תותבות עלול לסבול מספיחת העצם.

במקרים של חוסר עצם ניתן לבצע הליך השתלת שיניים בשיטה הקלאסית לאחר השתלת עצם והליך שיקום ארוך של מספר חודשים. במקרים מסוימים אי אפשר להסתפק רק בהשתלת עצם, ויש לעבור הליך פולשני של הרמת הסינוס בלסת העליונה.

כיום ניתן לעבור הליך השתלות שיניים למחוסרי עצם ביום אחד, ללא צורך בהרמת סינוס או בהשתלת עצם בלסת. בשיטת All On 4 ובשיטת All on 6 ממקמים את השתלים באזורים שבהם יש עצם בלסת וכך, ללא הליך כירורגי מורכב וארוך, יכול המטופל ליהנות מחיוך מלא בשיניים.

כמו כן, באמצעות השתלת שתלים זיגומטיים ניתן לעקוף את מגבלת חוסר העצם בלסת. במקום להחדיר את השתלים הדנטליים לעצם הלסת ובמקום הליך בניית עצם לסת חדשה, מחברים את השתלים הארוכים והמיוחדים לעצם הלחי (זיגומה) שממוקמת מעל עצם הלסת.

באמצעות שתלים בזאליים, המכונים גם שתלי דיסק, ניתן להתמודד בהצלחה עם חוסר בעצם הלסת. את השתלים מחברים כחבקים מצדי החניכיים באזורים שבהם חסרה עצם בפיו של המטופל, כאשר לרוב נעשה גם שימוש בשתלים דנטליים רגילים באזורים שבהם קיימת עצם.

השתלת שיניים ביום אחד

בשיטת השתלת שיניים ביום אחד מונעים את נסיגת עצם הלסת באמצעות השתלת שיניים ללא עקירה מוחלטת של השיניים הבודדות שנותרו מחוברות ללסת. הליך זה מאפשר למטופלים מחוסרי עצם לעבור טיפול מהיר ויעיל על מנת ליהנות מחיוך מלא שיניים, וזאת ללא צורך בהליכים כירורגיים פולשניים של השתלת עצם והרמת סינוס. ההליך מסייע לרבים לשפר את איכות חייהם ומאפשר למי שלא היה יכול לשקם את פיו בגלל חוסר עצם ליהנות מטיפול יעיל ומוכח.

 

רופא שיניים בפתח תקווה

רופאי השיניים בפתח תקווה – ידיהם מלאות עבודה. כל מי ששיניים בפיו נזקק מפעם לפעם לשירות של רופא שיניים בפתח תקווה. האוכל שאנחנו אוכלים נוהג להיצמד ולהידבק אל השיניים וכאשר אנחנו לא טורחים לסלק את השאריות בסיום הארוחה, באים חיידקי העששת לסייע במלאכה. הבעיה היא שהם לא מסתפקים בשאריות המזון שנותרו בשיניים, אלא שהם נוגסים גם בשן עצמה ופוצעים אותה. כך אט אט נוצר החור בשן, ואם בתחילה מדובר בחור קטן שניתן היה לסתום לאחר סילוק העששת, הרי שכאשר החור מעמיק, וזה קורה בדרך כלל, כאשר החיידקים ממשיכים לשקוד על מלאכתם באין מפריע, מצליח החור להגיע עמוק ולגרום לכאבים. כאשר כבר כואב, ירוץ החולה אל רופא השיניים, אך בשלב הזה של הכאבים, כבר יהיה צורך בטיפול שורש ולעיתים גם זה לא יוכל להועיל, ואז יצטרכו לעקור את השן.

לא רק מי שיש לו שיניים זקוק לרופא שיניים. גם מי שאין לו שיניים זקוק לשירותיו של רופא השיניים… כי כאשר אין שיניים, צריך ליצור אותם וכיום אפשר לעשות זאת בקלות ובמהירות.

מה מציע רופא השיניים בפתח תקווה?

בעבר, אדם שלא השכיל לשמור על השיניים, ובגלל העששת שאכלה בשיניים בכל פה נאלץ רופא השיניים לעקור אותם, עבר לחיות באופן אחר מהבחינה התזונתית. היה עליו לאכול אוכל מרוסק, להתבסס על דייסות, ובקיצור, לחזור לאכול כמו תינוק חסר שיניים. עצוב, לא? אך היום זה כבר לא כך. אין סיבה שאף אחד ייאלץ להתמודד עם פה חסר שיניים. הרופאים של היום ובכלל כל התחום של רפואת השן עברה מהפכה גדולה וכיום ניתן ליצור שתלים כתחליף לשיניים, שתלים שמחוברים אל הלסת ממש כמו השיניים הטבעיות, זאת מבלי להזדקק לשיניים התותבות על כל החסרונות שלהם.

כדי לבצע את טיפולי השיניים המקצועיים או את השתלים הדנטליים, כמו גם את יישור השיניים שנועדו בדרך כלל לצרכים אסתטיים גרידא, יש לפנות אל רופא שיניים מקצועי ומוכר.

רופא שיניים בפתח תקווה מציע את טיפולי השיניים המקצועיים ביותר. החל מטיפולי שיניים רגילים וכלה ביישור שיניים ובהשתלת שיניים.

החיוך יהיה לבסוף מושלם!!!

הבחירה הנכונה של רופא שיניים

נכון להיום יש בישראל רופאי שיניים רבים. חלק מהם מציעים את שירותיהם באמצעות קופות החולים ואילו אחרים מציעים את שירותיהם במסגרות פרטיות, כמו למשל בקליניקות פרטיות או במרכזי רפואת שיניים. ההיצע הגדול והאפשרות לבחור ברופא מטעם הקופה או רופא פרטי הופכים את תהליך בחירת רופא השיניים למורכב וכיוון שהנטייה של אנשים רבים היא להגיע לרופא השיניים רק במצבי חירום, רוב האנשים בוחרים להמשיך עם אותו הרופא גם לגבי הטיפולים הנוספים. דבר שיכול להתברר כטעות.

 

בחירה נכונה של רופא שיניים בישראל

בחירה נכונה של רופא השיניים היא בחירה המותאמת לקריטריונים החשובים ללקוח. דבר זה מוביל להחלטה הראשונה אותה יש לקבל. ההחלטה האם מעוניינים לפנות אל רופא השיניים במסגרת קופת החולים או במסגרת פרטית. נכון להיום אנשים רבים מחליטים על תקציב המיועד לטיפולי שיניים במסגרת פרטית ובוחרים באותו רופא שיניים מומחה שיכול לספק להם שירות מהיר ואיכותי בתנאי התשלום הנוחים להם. חשוב לדעת שכמו בכל תחום גם בתחום טיפולי השיניים יש הבדלים משמעותיים בין הטיפולים הניתנים על ידי רופאי שיניים במסגרת פרטית לבין אותם רופאי שיניים שמספקים שירות באמצעות קופות החולים בישראל.

 

באם זקוקים לרופא שיניים שמומחה בתחום שתלים דנטליים או כל תחום אחר המשתייך אל שיקום הפה, חשוב לבדוק מיהו אותו רופא שיניים שמתאים למשימה טיפולית זו. כאן חשוב לבדוק לציציות. כלומר, לברר היכן למד רופא השיניים, האם באוניברסיטה בישראל או שבמדינה אחרת. חשוב לבדוק מהו הוותק של הרופא ומהו הניסיון שלו לגבי אותו טיפול שיניים לו אתם זקוקים ומהו המוניטין שלו כרופא שיניים (דבר אותו ניתן לבדוק על ידי קריאת חוות דעת והמלצות עליו). חשוב לזכור שרופא השיניים הוא רופא לכל דבר וחשוב שהוא יציג בפניכם תעודת הסמכה או רישיון רופא שיניים.

 

לאחר שוידאתם שמדובר על רופא שיניים בעל רישיון וניסיון בתחום שתלים דנטליים (השתלות שיניים), חשוב לבדוק את אותה מרפאה או מרכז רפואי בו הוא עובד. הגעה לקליניקה היא דבר חיוני טרם ההחלטה לבחור ברופא שיניים זה או אחר, שכן המקום בו עובד הרופא חייב להיות מצויד כהלכה, רמת ההיגיינה בו צריכה להיות גבוהה וחשוב שהמטופל ירגיש בו בנוח. כעת, כל שנותר הוא לאחל לכם חיפוש מוצלח וטיפול שיניים איכותי.

 

 

 

 

 

 

הכל על השתלות שיניים ביום אחד

ישנם אנשים לא מעטים אשר מאבדים את שיניהם בגילאים מוקדמים כאשר השכיחות עולה עם השנים, דבר הנובע מסיבות כאלה ואחרות בניהם בעיות רפואיות, אי שמירה על היגיינת הפה בצורה קפדנית, ריקבון שן, שחיקה של השיניים, מחלת חניכיים, טיפול שורש שלא צלח, נפילת שיניים כתוצאה מחבלה ועוד.
אין ספק שמחסור בשיניים מונע מאתנו את היכולת ללעוס את המזון בצורה הנכונה והיעילה מה שגורם לתסכול ולמירמור בקרב אותם האנשים, חוסר בשיניים מקשה על הדיבור ואף מיותר לציין ששיניים לא אסתטיות פוגעות רבות בביטחון ובדימוי העצמי שלנו, מצב שאף אחד לא מעוניין להיות בו.
מה הם שתלים דנטליים  ואיזה תפקידים הם ממלאים ?

שתלים דנטליים הם למעשה  ברגים דמוי שורש של שן העשויים ממתכת טיטניום הידועה באיכותה ובעמידותה, אותם מחדירים לעצם הלסת בעזרת הליך כירורגי.
השתלות שיניים נותנות מענה ופתרון יעיל ואיכותי לכל אותן בעיות של חוסר בשיניים והם מחזירות לפה את תפקודו התקין ולמראה אסטטי של הפה.
מעבר לכך, לשתלים דנטליים שימושים ותפקידים נוספים, הם מספקים תמיכה לאותם כתרים הממלאים את מקומם של השיניים החסרות ולגשרים דנטליים.

תהליך השתלות שיניים ידוע כהליך מורכב, ארוך ובמקרים רבים אף מתיש, אשר דורש מאמצים פיזיים, נפשיים וכלכליים, שכן השתלות שיניים דנטליות נמשכות מספר חודשים ובכל פעם שהפציינט מגיע לטיפול המשך הוא עטוף בחרדות ובחששות.
תהליך השתלות השיניים המוכר והידוע מחייב מספר מהלכים המתפרסים על כמה חודשים עד לתוצאה הסופית והמוגמרת.
בשלב הראשוני מוחדר ומושתל השתל ללסת וכאשר ישנו צורך בהמתנה של כמה חודשים מרגע ההשתלה ועד לרגע חשיפת השתל, אר בזמן הזה זוכה הפציינט לכתרים זמניים עד להכנתם והגעתם של הכתרים הקבועים.

אולם כיום עם הקדמה הטכנולוגית המתקדמת והמפותחת והשימוש בציוד מוביל וחדיש ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחדחדשות טובות בעבור אלו המעוניינים לסיים את ההליך ביום אחד ולהימנע מכל התסכול והכאב הכרוך בהשתלות המסורתיות.

 

כיצד מתבצע התהליך של השתלות שיניים ביום אחד ?

שיטה זו של השתלות שיניים ביום אחד לא מתאימה ומתאפשרת לכולם, על כן יש להתייעץ עם רופא מוסמך ומנוסה בתחום השתלות שיניים, כאשר ההחלטה תקבע לאחר בדיקה מעמיקה של המתרפא ותוך התייחסות לנתונים ולממצאים קליניים קיימים.

תהליך השתלות שיניים ביום אחד כשמו כן  הוא !! למעשה זוהי שיטה בה כל שלבי ההשתלה מתבצעים באותו יום אשר בסיומו אתם זוכים לצאת עם חיוך מלא שיניים.

תהליך השתלת שיניים מתבצע בשיטה של "העמסה מידית" ולמעשה בעזרת שיטה זו הרופא מבצע עקירה ומוסיף ("מעמיס") את השתלים על הלסת באותו היום.
לאחר השלב הזה הרופא מתקין גשר עם כתרים זמניים ולאחר מספר שבועות בודדים המתרפא מגיע למרפאה על מנת להתקין את הכתרים באופן קבוע.
מה ההבדל בין השתלה רגילה להשתלה למחסרי עצם ?

ההבדל בין השתלה רגילה להשתלה למחסורי עצם נעוץ בעובדה שבהשתלה רגילה העצם כבר קיימת  וניתן לבצע את ההשתלה ואילו אצל מחסרי עצם ישנו צורך להשתיל עצם  על מנת שנוכל להחדיר את השתל.

טיפול השתלת שיניים – כיצד תבחרו את הרופא המתאים?

טיפול השתלת שיניים הוא טיפול מורכב מאד המצריך מרופא השיניים המבצע אותו מיומנות ורמת מקצועיות גבוהה. אם אתם נדרשים לעבור השתלת שיניים ותוהים איזה רופא שיניים לבחור, הנה כמה פרמטרים חשובים שכדאי לכם לבדוק לפני הפנייה לרופא:                                                                                                                                             Dental assistant in exam room with mask on [המשך קריאה…]

שיניים תותבות עם חיזוק על ידי שתלים

האם אתם סובלים ממחסור שיניים בפה? האם אתם מעוניינים לשפר משמעותית את איכות החיים וליהנות ממראה אסתטי ומפה מלא בשיניים? ובכן, כדאי לדעת כי בתחום התותבות, תחום השייך לרפואת השיניים, יש שינויים והתקדמות וכיום ניתן להתקין שיניים תותבות על גבי 4 שתלים המחוברים זה לזה בקורה עמידה וחזקה. חשוב כי כל אדם ידאג לבצע שיקום פה באופן מקצועי ולכן מומלץ לפנות למרפאות השיניים המקצועיות שמתמחות בנושא השיקום של הפה ויכולות להציע פתרונות מתקדמים לכל אדם. תותבות עדיין פופולאריות בתחום ולרוב מחירן זול יותר מאשר התקנת שתלים ומדובר בטיפול פחות מורכב ולכן יש עדיין אנשים שמעדיפים פתרון זה. יחד עם זאת חשוב לדעת כי לשיניים התותבות יש מספר חסרונות בהשוואה לשתלים הדנטאליים מאחר ויש להתרגל לשיניים החדשות ובתקופה הראשונה עלולים לסבול משיבוש בדיבור, ישנה תחושה של אי נוחות בפה וכן התותבות פוגעות בחוש הטעם מאחר ומלבישים אותן מעל לבלוטות החיך.                                                                                                                                                                                  Boy at the dentist [המשך קריאה…]

צריכים טיפולי שורש?

הנה זה מתחיל. אתם מתחילים להרגיש כאבי שיניים בלתי נסבלים. זה קורה. תחושות חוסר האונים שאתם מרגישיםכ עת היא תעבור ובמקומה תקבלו את השיניים שלכם בחזרה. אל תאבדו תקווה!

 אין ספק כי כאבי שיניים המביאים אתכם למרפאה לצורך טיפולי שורש אינם נעימים במיוחד- וכן מה שהביא אתכם הוא השינוי שחל במצב השיניים שלכם. התקופה בה העששת עברה את שכבת הזגוגית והדנטין והגיעה למוך השן אינה תקופה מהנה במיוחד. לא ממש כיף לסבול מכאבים, לחשוש להגיע לרופא השיניים ואז להיפרד מסכום כסף נכבד. אבל הכי לא נחמד זה לראות את השיניים משנות את הצבע והצורה. לפיכך, יש צורך בטיפול שורש. [המשך קריאה…]

מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר?

כן, שאלה שאלתית: מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? – מרביץ לעצמך חיוך במראה, ולא מאמין לפה המלא שיניים שנשקף אליך! לא תמיד זה כך. לפעמים מצב השיניים הוא בכי רע וכמה מהשיניים נעקרו ואין סיבה לחיוך גדול. [המשך קריאה…]

חיוך בפה רחב עם שיניים צחורות ועיניים בורקות – הן המפתח לנפשו של האדם.

במקום לכסות את הפה כשמחייכים, במקום לדבר בשפתיים חשוקות, במקום להתבייש לצחוק בקול – הגיע זמן השינוי. שיקום הפה זו הדרך  היחידה להרגיש אחרת, לפרוץ מהמבוכה, ליזום שיחה עם זרים, לחייך, לצחוק, להנות!!! [המשך קריאה…]