הדרך לחיוך המושלם

מי מאיתנו לא רוצה לחייך חיוך יפה, עם שיניים מלאות, ישרות ובעיקר צחורות? תהליך של הבהרת שיניים אינו דבר חדש, אך נראה שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים אל רופא השיניים במטרה להלבין את השיניים ולקבל חיוך מבריק. בדרך אל שיניים לבנות ויפות, אסור לשכוח לרגע את השמירה על חוזקתן ובריאותן של השיניים שעלולות להיפגע אם הדבר לא מבוצע בצורה מקצועית דיה.

למה צריך להלבין שיניים?

עובדה מעניינת היא שהשיניים שלנו באופן טבעי אינן לבנות. לשיניים יש גוונים שונים של שנהב ואינן לבנות באופן מוחלט. יחד עם זאת, אנשים פונים לבצע הבהרת שיניים משום שהצבע של השיניים שלהם כהה וכאלה שבמרוצת השנים, השיניים שלהם התכהו. צבע מסוים מתקבל בעיקר כתוצאה של השתקפות שכבת השן הפנימית דרך אמייל השן או זגוגית השן. כדי לקבל חיוך יפה יותר, מתבצע תהליך של הלבנת שיניים. במסגרת פרוצדורה זו מנסים לשנות את השקיפות של הזגוגית על מנת להסתיר את צבעה הפנימי של השן.

איך מבוצע התהליך?

עוד לפני הפניה אל רופא השיניים לביצוע הבהרת שיניים, אנשים רבים מנסים לבצע הלבנה של השיניים באמצעים ביתיים שונים. אבל, הדרך אל חיוך יפה לאורך זמן רצוי שתעבור אצל רופא המתמחה בכך כדי להבטיח תוצאות טובות לזמן ארוך. בבדיקה אצל רופא, מוודאים את ההתאמה של המטופל לתהליך: שאין בפה נגעים של עששת אשר אינם מטופלים ולא נמצאים פצעים בפה או דלקת בחניכיים. לאחר בדיקה זו, נלקחות המידות מהשיניים כדי לבנות כף אישית להלבנת שיניים. בהמשך מתבצעת הסרת אבנית, כתמים ורובד החיידקים. אז מתבצעת הפרוצדורה של הבהרת שיניים ראשונית במרפאה, על ידי חומרים מקצועיים שאינם מיועדים לשימוש ביתי.

מה קורה לאחר מכן?

הטיפול אצל רופא השיניים במרפאה אורך כשעה, ולאחריו יתחיל השלב השני. בשלב זה המטופל מתחיל את התהליך הביתי של הבהרת שיניים, באופן מיידי לאחר הפגישה במרפאה. המטופל מקבל את הכף האישית כדי שתשמש אותו בתהליך הביתי. יחד עם הכף המטופל מקבל חומר אשר מיועד לשימוש בבית. לאחר שבוצעה הבהרת שיניים התחלתית במרפאת השיניים, תושג על פי רוב ירידה של דרגה עד דרגה וחצי בסולם של בהירות השיניים. הטיפול הביתי בדרך אל אותו חיוך יפה, יאפשר להשיג עוד דרגה וחצי עד לשתי דרגות של בהירות.
הטיפול הביתי נמשך במשך כשבוע, ומבוצע בפועל בלילות. במידה וצבע השיניים הראשוני של המטופל היה כהה יחסית, יתכן וידרש טיפול יותר ארוך.
כדי לשמור על תחזוקת הצבע הלבן של השיניים, מומלץ להמשיך בביצוע ההליך הביתי אחת לחצי שנה. עבור מי שדואג האם הבהרת שיניים היא דבר בלתי הפיך, התשובה היא שבהחלט מדובר בהליך הפיך והשיניים נוטות לחזור לצבען הקודם ללא טיפול מתאים. שמירה על הגיינת שיניים גם היא חשובה כדי לשמור על צבען הלבן של השיניים.

חיוני ומשפיע – הויטמין שאנחנו צריכים

נשים בהריון מכירות את הויטמין הזה היטב, ומקפידות לצרוך אותו לאורך ההריון למען בריאות העובר. חומצה פולית היא למעשה ויטמין שקרוי ויטמין B9. מקורו של הויטמין הוא במזון והוא משמעותי לפעילות מגוון מערכות בגופנו. בדומה לויטמינים ומינרליים חיוניים אחרים, האדם המערבי צורך רק חלק מועט מהחומצה הפולית הנדרשת. מסיבה זו יש צורך לצרוך אותו כתוספת באמצעות כדורים בהמלצתו של רופא.

החשיבות של ויטמין B9

למרות שרגילים לקשר בין חומצה פולית לבין הריון, הרי שהיא אחראית על שלל תהליכים בגופנו. ויטמין זה מסייע לייצורם התקין של תאי דם אדומים, ומפחיתה את הסיכון ללקות במחלות לב ומחלות כלי דם. החומצה חיונית לשמירה על מצב תקין של מערכת העצבים בגופנו. מחסור בחומצה פולית עלול לגרום למצבי דיכאון, ירידה קוגניטיבית ועוד. בהקשר של הריון, חומצה פולית מסייעת למנוע מומים מולדים בעובר בעיקר מומים אשר גורמים לפגיעה בחוט השדרה.  ויטמין בי תשע, נקשר גם בהפחתת הסיכון ללקות בסוגים מסוימים של סרטן. כל אלה הם רק מקצת היתרונות החשובים שבשמירה על רמה תקינה של חומצה פולית בגופנו. במידה ובדיקת דם מגלה כי קיים מחסור בה, חשוב להתייעץ עם רופא ובהמלצתו להתחיל ליטול תוסף של החומצה.

מדוע קיים מחסור בגופנו?

ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום למחסור בהימצאות חומצה פולית בדם. תזונה לקויה היא אחד מהגורמים למחסור ולכן יש להעדיף למשל תזונה ים תיכונית העשירה בחומצה זו. מחסור בויטמינים שונים עלול אף הוא לגרום לחסר. כאשר בגוף יש כמות לא מספקת של ויטמין בי 1, ויטמין בי 2 וויטמין בי 3, הדבר עלול לגרום לחוסר. גורם נוסף הוא מחסור בחלבון המגיע מהתזונה שלנו: לגוף נדרשים חלבונים על מנת לבנות מולקולות שמאפשרות את הספיגה של חומצה פולית בגוף, כאשר הם חסרים, יכול להיווצר חוסר גם בה.
צריכה רבה של קפה, אלכוהול וגם עישון, מהווים אף הם גורמים התורמית למחסור בחומצה פולית.

איך נדע אם יש לנו חוסר?

 במידה ואתם סובלים מבלבול, שכחה, אי שקט ועצבנות – יכול להיות שחסרה בגופכם חומצה פולית. סימנים נוספים הם נדודי שינה, דיכאון, חולשה של השרירים, דלקות חניכיים או שלשולים שלא נגרמים ממחלה או מאכילת מזון מקולקל. על אף הימצאותם של אחד או כמה מהסימנים האלה, חשוב לגשת לבדיקה אצל רופא כדי לאשר שמדובר במחסור של חומצה פולית בגוף. ניתן לגלות את רמת החומצה בגופנו באמצעות בדיקת דם פשוטה, ובמידה וקיים חוסר בה – חשוב לטפל בכך. ניתן להגביר את צריכתם של מזונות שיכולים להעלות את הרמה של חומצה פולית בגוף, או ליטול כדורים המכילים אותה. רצוי לוודא עם הרופא האם אתם זקוקים לנטילה של חומצה פולית כתוסף, או שאין צורך בכך.

סוף טוב ל"סיפור ברכיים"

זה עלול לקרות בגיל מבוגר, אך גם צעירים רבים סובלים מכך: כאבי ברכיים. הכוונה היא כמובן לא לכאב רגעי בעקבות מאמץ גדול במיוחד אלא לכאבים שדורשים פיתרון מקצועי על ידי אורטופד מומחה ברכיים. יש סיבות רבות לבעיות ברכיים, בעיות שהופכות להיות "סיפור" של ממש עבור אנשים רבים. בעקבות כך הם חווים פגיעה ממשית באיכות החיים ונדרשים לפנות אל מומחה ברכיים. מתי נפנה אל רופא מומחה לברכיים? מה גורם לכאבים בברכיים? והאם יכול להיות סוף (שמח!) לסיפור? הכל בהמשך.

מתי לפנות אל רופא מומחה?

בדומה לבעיות בריאותיות אחרות, מרבית האנשים דוחים את הטיפול בבעיות ברכיים עד שהבעיה מחריפה וגורמת לפגיעה קשה באיכות החיים. אם אתם חשים כאב בברכיים, כאב אשר גורם לכם לתפקוד לקוי ולסבל, הגיע הזמן לפנות אל מומחה ברכיים. לא כל אורטופד הוא בעל מומחיות לטיפול בברכיים, ועל כן במידה וקיימת בעיה נקודתית בברכיים, חשוב לפנות אל אורטופד מומחה ברכיים. אורטופד אשר מתמחה בברכיים ידע לאבחן את הבעיה הספציפית ממנה אתם סובלים בצורה מדויקת יותר, ויוכל להתאים עבורכם את הפיתרון המתאים ביותר. מומלץ שלא לדחות את הטיפול מתוך מחשבה שהדברים יסתדרו מאליהם. אנו משתמשים כל העת בברכיים שלנו לצורך תנועה, וסביר להניח שהמשך פעילות כאשר כבר קיימת בעיה עלולה להחריף את הבעיה ואת הכאבים.

למה זה קורה לנו?

בניגוד לדעה הרווחת, לא רק אנשים מבוגרים סובלים מבעיות בברכיים. צעירים ומבוגרים, מתאמנים בקביעות וכאלה שכמעט לא עושים פעילות ספורטיבית – כולם עלולים לסבול מבעיה בברכיים אשר מצריכה פניה אל אורטופד מומחה ברכיים. על פי רוב, מרביתם של כאבי הברכיים יגרמו בעקבות תהליכים ניווניים במפרק או כתוצאה מתהליך דלקתי. מפרק הברך יושפע משינויים אלו ועלול להיות מוגבל בתנועה ולגרום לכאבים. איך תדעו מה בדיוק גורם לכאבים? זו בדיוק העבודה של מומחה ברכיים, אשר ידע לתשאל וגם לבחון על פי הממצאים השונים מה הגורמים לכאב. אנשים רבים חוששים לפנות לטיפול בהקדם בעיקר בשל החשש מניתוח וזאת על אף שניתוחי מפרק ברך מבוצעים כיום בשיטות מתקדמות אשר מאפשרות חזרה מהירה יחסית לפעילות. אך ניתוח הוא לא האפשרות היחידה אשר עומדת על הפרק כאשר יש כאבי ברכיים. מומחה ברכיים מקצועי ידע להתאים את הטיפול הנכון בהתאם לבעיה אותה איבחן.

התאמת הטיפול המתאים

הפניה אל אורטופד מומחה ברכיים מאפשרת אבחון מדויק של הבעיה והתאמה של הטיפול בה. לא תמיד האפשרות הראשונה תהייה ניתוח, אך במידה וכל האפשרויות האחרות מוצו, ניתן לשקול ביצוע של ניתוח החלפת מפרק שיבוצע על ידי מומחה ברכיים. מטופלים אשר סובלים מנזק כרוני לברך, בשל דלקת מפרקים שבעקבותיה קיימת שחיקת סחוס, סובלים מירידה באיכות חייהם ותפקוד לקוי. בפניה אל אורטופד מומחה ברכיים, יבדוק הרופא את המקרה. במידה וטיפולים שמרניים יותר בתרופות או בפיזיותרפיה אינם מועילים, מומחה ברכיים עשוי להמליץ על ביצוע ניתוח להחלפת מפרק הברך.

שיווק בראש בריא: על קידום עסקים בתחום הרפואה

קצת קשה לחשוב עליהם כך, אך רופאים ויתר אנשי המקצוע בעולם הרפואה נדרשים לשווק את עצמם כמו כל איש מקצוע אחר. אתגרי הפרסום אשר עומדים בפניהם הם מגוונים, המגבלות על אופן השיווק הן שונות ולכן בבואם לקדם את עצמם עליהם לעשות זאת בצורה מדויקת ומקצועית. בתחום הרפואי מצויים כמובן הרופאים והרופאות, ולצידם גם חברות התרופות, חברות שיווק ציוד רפואי, מרפאות וכן הלאה. הבחירה באפיקי השיווק הנכונים היא משמעותית ובין שלל האפשרויות כמו ביצוע קידום אתרים לרופאים או פעילות יחסי ציבור למרפאה, יש הכרח להיעזר באנשי מקצוע אשר מבינים כיצד לשווק בתחום זה.

התמודדות עם אתגרים שונים

הצרכים הדיגיטליים של רופאים, אנשי מקצוע העוסקים בתחום של שיווק ציוד רפואי או חברות תרופות שונים מאלו של בעלי עסקים אחרים. בין היתר הם נתונים למגבלות שלא קיימות בתחומי עיסוק אחרים. מתוך צרכים ייחודיים אלה, יש צורך לגזור אסטרטגייה שיווקית המיועדת במיוחד עבורם ומותאמת להתמודדויות הספציפיות של אנשי מקצוע אלה. השיווק הדיגיטלי של רופאים או של מרפאות אינו יכול להתמצות רק בהיעזרות בשירות של קידום אתרים לרופאים או פרסום ממוקד אחר. יש צורך בהבנה עמוקה של קהל היעד והצרכים הייחודיים שלו והתאמת השירות הפרסומי המתאים לכל מטרה ובעל מקצוע.

האם זה באמת דרוש?

לא פעם ישאלו מי שעוסקים בתחום הרפואה על כל גווניו, אם מאמצי השיווק הדיגיטלי הם הכרחיים, או שהם רק בגדר "תוספת נחמדה" לעבודה המקצועית. התשובה הקצרה היא – כמובן. התשובה המעט יותר ארוכה היא שבעולם דיגיטלי, יש חשיבות עצומה לאיש המקצוע או לעסק שתהייה לו נוכחות דיגיטלית  משמעותית. קידום אתרים לרופאים, קמפיינים פרסומיים לחברות שיווק ציוד רפואי או ניהול מוניטין ברשת עבור מרפאות מומחים הם חלק בלתי נפרד מעבודתם של העוסקים בתחום הרפואה והבריאות על היבטיו השונים.

דרכים שונות לפעולה

שיטות הפרסום הדיגיטליות הן רבות ומגוונות. באפשרותן לקדם בצורה דרמטית עסקים ובעלי מקצוע בתחום הרפואה והבריאות. כדי לעשות בהן שימוש אפקטיבי, דרושה הבנה שיווקית יחד עם הבנה בתחום הרפואה. הנה מקצת מהאפשרויות העומדות בפני רופאים, מרפאות, חברות שיווק ציוד רפואי וחברות תרופות:

  • קידום אורגני וקידום ממומן בגוגל – שירות זה מאפשר חשיפה של המוצר, השירות או איש המקצוע בתוצאות החיפוש הראשונות במנוע החיפוש. חברות קידום אתרים לרופאים מבצעות קידום אורגני וגם קידום ממומן על מנת שיופיעו בעמודים הראשונים בגוגל.
  • שיווק ברשתות חברתיות – פעולות השיווק אינן מסתכמות רק בפייסבוק, אלא ברשתות חברתיות נוספות המאפשרות יצירת שיתופי פעולה, חיזוק המוניטין והעברת המסר השיווקי לאנשי מפתח בתחום.
  • פיתוח וניהול נכסים דיגיטליים – הכוונה היא לאתר האינטרנט, אפליקציה, פרופילים ברשתות חברתיות וכן הלאה. המשמעות היא שתחזוקה שוטפת שלהם כמו יצירת תוכן רלוונטי ומקצועי, עדכונים שונים ועוד היא חשובה ומשמעותית לשיווק הרופא או המרפאה.

פוריות הגבר – יש טיפול

נושא חשוב אך לא מדובר הוא בעיות פוריות אצל גברים. אחת מהתופעות הגורמות לבעיה בפוריות היא אין אונות או אימפוטנציה. יחד עם זאת, קיימות תופעות נוספות ומצבים אשר גורמים לבעיית פוריות בקרב גברים. ביצוע של בדיקת פוריות לגבר כחלק מהבירור המקיף, יכולה לתת תמונת מצב מדויקת יותר ואף לאפשר לפתור בעיות שונות שנראות חמורות יותר מכפי שהן באמת.

טיפול באין אונות

אימפוטנציה או אין אונות נחשבת להפרעה בזקפה. היא מתרחשת אצל גברים רבים אך רק 15 עד 25 אחוזים מהגברים יגשו אל מומחה על מנת לקבל טיפול לבעיה. אין אונות עלולה לפגוע בדימוי העצמי וליצור בעיות שונות בקשר האינטימי הזוגי. כחלק מתהליך של בדיקת פוריות לגבר, יבדוק הרופא ויתשאל את המטופל כדי לבחון האם הוא סובל ממצב של אימפוטנציה. בשונה ממה שמרביתנו רגילים לחשוב, אימפוטנציה היא מצב שבו באופן עקבי קיים קושי לשמור על זקפה או להגיע למצב בו הפין נוקשה. מרבית הגברים שידווחו על אין אונות יהיו בני ארבעים ומעלה, אך התופעה קיימת גם אצל גברים צעירים, אם כי בהיקף קטן יותר. בירור של אימפוטנציה יעשה לעתים כחלק מבירור כולל של בדיקת פוריות לגבר.

בעיות פוריות אצל גברים

יש סוגים שונים של בעיות פוריות בקרב גברים, אותן בדיקת פוריות לגבר יכולה לאתר. אורח החיים של הגבר משפיע השפעה רבה על פוריותו. אימוץ של אורח חיים בריא הכולל בין היתר הימנעות מצריכת סיגריות ואלכוהול יחד עם הפחתת משקל וירידה בצריכת קפאין יכול לתרום לתקינותה של מערכת הרביה. במסגרת בדיקת פוריות לגבר יבוצעו בדיקות גופניות שונות כמו בדיקות דם, ספירת זרע, בדיקות גנטיות שונות ואולטראסאונד של האשכים. כחלק מהבירור הכללי יבדק אם המטופל סובל ממצב של אימפוטנציה והאם היא נגרמה מבעיה מבנית או פיזית כלשהי.

בעיות פוריות שונות בקרב גברים יכולות להתגלות באמצעות בדיקת פוריות לגבר. כאשר מתגלה בעית פוריות כלשהי, ניתן לתת לה פתרון אם על ידי ניתוח, שינוי באורח החיים, טיפול תרופתי וכן הלאה. לעתים מדובר בבעיה מבנית פשוטה אשר ניתן לפתור באמצעות ניתוח ולעתים נדרש לבצע בירור מעמיק יותר על מנת לאתר מהי בעית הפוריות הקיימת ומה הטיפול המתאים לה.

פניה אל רופא מומחה

בין אם מטופל סובל מתופעה של אימפוטנציה וחווה ירידה באיכות חייו ופגיעה בדימוי העצמי שלו, או שקיימת בעית פוריות כלשהי שהתגלתה בעקבות בדיקת פוריות לגבר – חשוב לפנות לטיפול. פניה לרופא מומחה על מנת להתאים את הטיפול המתאים ביותר עשויה אולי להיות מביכה, אך התועלת היא רבה. רופא מומחה בתחום ידע להתאים את הטיפול היעיל ביותר, לעקוב ולזהות את שורש הבעיה. במצבים של אימפוטנציה או כל בעית פוריות שהתגלתה באמצעות בדיקת פוריות לגבר, כדאי להתייעץ עם מומחה ולא לדחות את הטיפול.

ניתוחי ירך וברכיים

אנחנו מתעמלים, סוחבים, הולכים ומרגישים פעילים באופן כללי. אבל לעתים משהו קורה, משהו כבר לא עובד כמו שצריך ואנחנו נדרשים לסיוע רפואי. המקרים בהם יש צורך בביצוע החלפת מפרק ירך או ניתוח החלפת ברך הם רבים יותר מאשר אתם משערים. אם פעם היה מדובר בהליכים מורכבים אשר כוללים שיקום ממושך, הרי שכיום ניתן לבצע פעולות אלה בהצלחה רבה ולסייע לחזרה מהירה לשגרה.

מתי יש צורך ניתוחי?

השאלה הראשונה אשר נשאל את עצמנו כאשר מדובר בביצוע ניתוח החלפת ברך או החלפת מפרק ירך, היא מתי באמת יש צורך ניתוחי ומדוע הליכים אלה מבוצעים. ניתוח החלפה של מפרק הירך מבוצע על מנת ליצור שליטה בכאב הנוצר בירך ולשפר ככל הניתן את התפקוד הפיזי היום יומי. חשוב לדעת כי זו כמובן אינה האפשרות הראשונה ברשימה. ולכן, גם במקרה ואתם סובלים מכאבים באזור, הרופא המומחה ישקול אופציות מתונות אחרות בטרם ההחלטה על ביצוע הניתוח. הניתוח מבוצע באמצעות החלפה של פני השטח המפרקיים על ידי השתלה של חלקים מלאכותיים ממתכת. המטרה בביצוע ההשתלה היא חיקוי התנועה הטבעית של מפרק הירך. החדשות הטובות הן שהמשתלים האלה נהנים מרמת שרידות גבוהה, וכמעט בכל מקרה המשתלים מחזיקים מעמד בין 15 ל-20 שנה.

 

לחשוב גם על הברכיים

בדומה לביצעו של החלפת מפרק ירך, גם ניתוח החלפת ברך יבוצע לאחר שמוצו כל האופציות המתונות יותר, ובמקרים מסוימים. רופא מנתח המומחה בתחום ידע מתי יש צורך בביצוע ניתוח ומתי טיפול אחר יהיה יעיל באותה המידה. כאבים בברך עלולים להיגרם מסיבות שונות. בין אם מחלות דלקתיות, שינויים מבניים בגוף ועוד. חשוב לדעת ולאתר מה הסיבה אשר גורמת לכאבים בברך על מנת לתת לה את הטיפול המתאים ביותר. לא פחות חשוב מביצוע מוצלח של ניתוח החלפת ברך, יש משמעות להליך השיקום אשר לאחר הניתוח. לאחר התאוששות מהניתוח, ידרש המטופל לבצע מספר תרגילי פיזיותרפיה באופן שגרתי על מנת להחזיר את הברך לפעולה ולחזק אותה. הדבר יבטיח שמירה על התוצאות של הניתוח ויאפשר תנועה חלקה יותר לאורך זמן.

מה קורה לאחר הניתוח?

רבים מהמטופלים אשר ניגשים לבצע ניתוח החלפת ברך או החלפת מפרק ירך חוששים מהאופן בו הגוף והאזור המנותח יתנהלו לאחר הניתוח. חשוב לציין כי הקפדה על ביצוע תרגילי פיזיותרפיה, כחלק בלתי נפרד משגרת השיקום שלאחר הניתוח יכולה להיטיב מאוד עם שיקום הגוף והאזור. הפיזיותרפיה תאפשר לשמור על טווח תנועה באזור המנותח ותחזק את השרירים באזור זה של הגוף. באופן זה תוצאות הניתוח ישמרו לזמן רב, וכך גם קיים סיכוי כי הכאבים מהם סבלנו לא יחזרו. חזרה לפעילות שגרתית ופעילות ספורטיבית לאחר הניתוח תיעשה על פי הנחיותיו של הרופא המנתח. לכל גוף התגובה שלו, ואופן החזרה לשגרה מותנה כמובן בהיבטים הפיזיים של כל מטופל.

מילוי שפתיים

מדוע ירד הביקוש למילוי שפתיים באמצעות סיליקון ואיזה חומר מילוי מועדף כיום לביצוע טיפול מסוג זה?

השימוש בסיליקון עדיין נפוץ מאד בתחום הטיפולים האסתטיים, אך לאחרונה יש נטייה לבצע מילוי שפתיים באמצעות חומרי מילוי אחרים ויש לכך מספר סיבות. הסיבה הראשונה היא הרצון להשיג תוצאה שנראית טבעית ולא שפתיים נפוחות מדי המשוות מראה מלאכותי, אולם יש מי שתמה על סיבה זו, מכיוון שכאשר מבצעים את ההליך אצל רופא מיומן בשימוש בסיליקון, הוא ידע להשיג תוצאות פרופורציונאלית למראה הפנים של המטופלת שיראו טבעיות באותה המידה. אם כך, מהי הסיבה האמתית לבחירה בחומרי מילוי אחרים?

לא שאלה של מחיר

אם נשים כבר עכשיו את נושא המחיר על השולחן, הרי שמילוי שפתיים באמצעות סיליקון יכול להיות זול יותר ממחיריהם של חומרי מילוי אחרים, לכן הסיבה אינה קשורה למחירים. נסייג ונאמר שייתכנו הבדלים במחירים בין המרפאות השונות, בהתאם לרמת המומחיות של הרופא המטפל והמוניטין שהוא רכש בתחום.

לפני שנענה על השאלה מהי הסיבה האמתית לבחירה בחומרי מילוי אחרים, כדאי להכיר קודם את החומרים בהם מדובר. כיום ניתן לבצע מילוי שפתיים באמצעות 5 שיטות עיקריות. השיטה הראשונה היא טיפול כירורגי שלא נתעמק בו כרגע. השיטה השנייה היא באמצעות סיליקון, ושאר השיטות הן באמצעות חומצה היאלורונית, חוטים נספגים ושומן עצמי.

הסיבה שלא נרחיב על טיפול כירורגי היא שבדרך כלל אישה המתעניינת בטיפולים אסתטיים, מחפשת שיטות טיפול שאינן פולשניות ולא מצריכות הרדמה ותקופת התאוששות. כאן נכנסים לתמונה הסוגים השונים של חומרי המילוי, המאפשרים מילוי שפתיים בדרך שאינה כואבת וללא צורך בסכין ניתוחים.

חומצה היאלורונית היא כוכב עולה בשמי הטיפולים האסתטיים. למעשה מדובר בשם כולל לסוגי חומרים שונים הפועלים באופן זהה, כאשר ההבדלים ביניהם קשורים בעיקר לאיכות החומר ולרמת הצמיגות שלהם. הנטייה להשתמש בחומר זה קשורה לכך שמדובר בחומר אשר נמצא באופן טבעי בגופנו, ויש לו תפקיד חשוב בשמירה על לחות ויצירת נפח. עם השנים, כמות החומר יורדת בהדרגה אך ניתן להשתמש בחומר מסונתז המופק מחומצה היאלורונית למגוון טיפולים אסתטיים, כולל מילוי שפתיים.

הסיבה לכך שחומר זה מבוקש למילוי שפתיים נעוצה בשתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה היא שהתוצאות המתקבלות בשימוש בחומצה היאלורונית אינן קבועות, ויכולות לחלוף לאחר חצי שנה עד שנה. מדובר ביתרון עבור נשים החוששות ממראה בלתי הפיך שלא יחמיא להן או יגרום להן לתחושת אי נוחות. הסיבה השנייה היא שבעוד שטיפול באמצעות סיליקון מצריך סדרת טיפולים ורק לאחר זמן ניתן לראות את התוצאה המושלמת, הרי שמילוי שפתיים בחומצה היאלורונית הוא טיפול קצר המקנה תוצאות מידיות.

לא משנה באיזה חומר מילוי יבוצע ההליך, חשוב שהרופא המבצע ידע להתאים את סוג החומר למטופלת, ויבצע את ההליך בדייקנות ובמיומנות רבה. התוצאה הסופית תלויה כמובן בחומר המילוי בו משתמשים, אך מעבר לכך היא תלויה גם ברמת המומחיות של הרופא המטפל.

הרמת חזה ללא שתל

מהם היתרונות של הרמת חזה ללא שתל על פני שימוש בשתלי סיליקון, ולאילו סיבוכים יש לצפות?

לצד ניתוחי הגדלת חזה או הקטנת חזה, ישנו הליך כירורגי המכונה "הרמת חזה". המטרה של הליך זה היא להשיג חזה זקוף, ללא קשר לגודל או מידות השדיים. הרמת חזה ניתן לבצע בשתי שיטות. השיטה הראשונה אשר נמצאת בשימוש כבר שנים רבות, היא באמצעות מיקום נכון של שתלי סיליקון. השיטה השנייה היא ללא שימוש בשתלים כלל והיא נחשבת לשיטה פורצת דרך וחדשה.

ההליך הניתוחי

כיצד מבצעים הרמת חזה ללא שתל? ההליך מבוסס על הוספת נפח מרקמה עצמונית. מדובר ברקמה הנמצאת בזנב השד, אותה מעבירים לקדמת השד וכך, ניתן גם להגדיל את השד ולהרים אותו ללא שימוש בשתלי סיליקון. באמצעות שיטה זו ניתן גם לבצע הרמת חזה ללא הגדלה.

לשיטה זו יש יתרונות רבים, אך לפני שנפנה לסקור אותם, כדאי לזכור מהם היתרונות בשימוש בסיליקון ומהם החסרונות, כדי שנוכל להבין כיצד השימוש ברקמה עצמונית מהווה אלטרנטיבה מבוקשת במקרים רבים.

שתלי הסיליקון הקיימים כיום עברו פיתוחים רבים, וכיום אפשר לבצע הגדלה והרמה של החזה באמצעות שתלים המדמים את המבנה האנטומי של השד, ללא סכנת דליפה. יתרון נוסף הוא ששתלי הסיליקון יוצרים מראה שופע בחלק העליון של החזה, מראה אשר נחשב למבוקש בקרב נשים.

עם זאת, השימוש בסיליקון יכול לעורר תגובות שונות בגוף ולגרום לזיהום, היווצרות קופסית, דימום, דליפה או קרע בשתלים המחייבים התערבות כירורגית. גם בניתוחים העוברים חלק ללא תופעות לוואי משמעותית, עדיין יהיה צורך לבצע החלפת שתלים לאחר מספר שנים, בהתאם לסוג השתל שהוכנס.

יתרונות הרמה ללא שתל

היתרון הברור מאליו זו העובדה שלא משתמשים בגוף זר לצורך ההרמה, וכך לא מסתכנים בדחיית השתל או בתגובה אלרגית. בנוסף, אין חשש לקרע בשתל או דליפה של סיליקון. אין צורך להחליף את השתל לאחר מספר שנים.

יתרון נוסף הוא שמדובר בהליך פשוט יחסית, שלאחריו צפויה תקופת התאוששות קצרה וקלה ללא כאבים חמורים. יתרון נוסף זוהי האפשרות להשיג מראה זקוף הנראה טבעי ולבצע הרמת חזה מבלי לשנות את נפח השדיים.

ומה לגבי חסרונות? בשיטה בה ניתוח זה מבוצע כיום, נשארת צלקת ארוכה יחסית מתחת לבית השחי, כתוצאה מהסרת עודפי הרקמה והעברתם. כמו כן, מדובר בהליך ארוך יותר ביחס להרמה עם שתלי סיליקון.

מדובר בניתוח כירורגי לכל דבר ולכן חסרונות נוספים הם שלמרות שלא מחדירים גוף זר, עדיין ייתכן זיהום. כמו כן, תיתכן פגיעה באספקת הדם וכתוצאה מכך נמק רקמות באזור השד, העטרה והפטמה.

למרות היתרונות הרבים, שיטה זו לא מתאימה לכל אחד. מכיוון שמדובר בעודפי רקמה המטופלים המתאימים ביותר הם כאלו שירדו במשקלם ונותרו עם רקמה עודפת בין אזור השדיים לבית השחי. בנוסף, הניתוח אינו מתאים למי שמעשן, מכיוון שניקוטין יכול להגביר את הסיכון לפגיעה באספקת דם תקינה לשד.

.

חומצה פולית

חומצה פולית נחשבת לוויטמין מקבוצה B ומסייעת באופן ישיר לבניית תאי הגוף, לתהליך תקין של מערכת העצבים המרכזית וחיונית מאוד לחילוף החומרים. במידה וקיים מחסור בחומצה פולית בגוף, דבר זה עלול לגרום למומים שונים בעובר בזמן היריון. לרוב יהיה ניתן להבחין בבעיה במוח והעמוד השדרה ומלבד זאת, גם במערכות אחרות הכוללות את הלב ומערכות העיכול. אישה בהיריון צריכה לעבור בדיקות לאורך זמן בעת שהיא בהיריון, בשביל לוודא שהיא איננה סובלת ממחסור בחומצה. הסיבה שבגללה הרופאים מבצעים בדיקות מידי כמה זמן היא בגלל שהמחסור עלול לגרום למחלות, נכות קשה ואפילו לתמותה של עוברים וילדים בזמן היריון. על כן, הרופאים מבצעים בדיקות בכל פעם בשביל לברר את הכמות של החומצה, במידה והם מגלים שישנו חוסר קטן, הם מיד מפנים את האישה לטיפול צמוד ולנטילת תוסף של חומצה פולית.

נשים בהיריון חייבות להכיר את התוסף ולהבין את המשמעות של המחסור שלו בזמן ההיריון. הרבה נשים שנכנסו להיריון בעבר וסבלו ממחסור, ילדו ילדים עם מומים קשים בעמוד השדרה, עם נכות ובעוד מגוון פגיעות. אחרי שהרופאים הבינו כי נטילה של חומצה פולית במהלך ההיריון מסוגלת לתרום לצמיחה ולגדילה תקינה של העובר, הם התחילו לדרוש מההריוניות לרכוש את התוסף ולנטול אותו לפי הצורך. בעקבות השימוש בחומצה בקרב נשים בהיריון, חלה ירידה משמעותית בהולדת ילדים עם מומים.

ויטמין B הגיע מהטבע וקיים בשפע בצורה של עלים ירוקים ברחבי העולם. תפקידו של הוויטמין לאפשר לנו לאכול אותו בצורה טבעית דבר שגורם לתופעות טבעיות להתרחש בגופנו. מלבד זאת, שימוש בתוסף מסייע גם לתפקוד תקין של הלב ומפחית את הסיכון לחלות בשבץ ומחלות לב שונות. הוא משפר את בריאות החניכיים ומוריד סיכון ללקות בסוגים שונים של סרטן. נטילת התוסף הוכיח כי יש לו השפעות חיובית על פעילות המוח וכן על פעילות הדם בגופנו.

מורינגה

מורינגה נחשבת לעץ טרופי ובעלת ערכים תזונתיים מופלאים שמקנים יתרונות בריאותיים וביניהם: בעיות ראייה, עיכול, סוכר גבוה בדם, אנטי דלקתית ועוד. בשנים האחרונות מורינגה הפכה לתוסף פופולרי בגלל הערכים הגבוהים שהיא מביאה עמה – ויטמין D, סידן, ברזל, ויטמין E, חלבון ועוד. את התוסף ניתן לשתות במגוון צורות בגלל שהוא מגיע גם בצורת אבקה וגם בצורת תיוני תה. אולם בעת ששותים תה מהסוג הזה, חשוב לא לערבב אותו ביחד עם מים חמים בשביל שתוכלו לשמור על הערכים התזונתיים הטובים שהוא מביא עמו לגופכם. בנוסף, ניתן למצוא את התוסף גם בזרעים מיובשים ובעזרתם, ניתן להכין אבקה ולערבב אותם בכל המשקאות הקלים. עם הזרעים הללו, ניתן אף להכין קרמים וכמוסות אולם צריכת אבקה נמצאה כיעילה יותר ומובילה לתוצאות מהירות יותר בשיפור בעיות הבריאותיות למיניהם. נטילת התוסף בזמן יכולה למנוע בעיות בריאותיות בשלבים המוקדמים שלהם ולשפר את המערכת החיסונית לכדי תוצאה חיובית וטובה.

 

 

העלמת קמטי הבעה במצח

הקמטים מופיעים בגיל מאורח ואם תעשנו הם כנראה יופיעו מוקדם יותר, אך יש סיכוי שהם יטרידו אתכם אפילו מגיל צעיר. קמטי הבעה הם מהקמטים הכי טבעיים שיש אך יש אנשים שפשוט לא יכולים לסבול אותם. זה הזמן לגלות מה אפשר לעשות בנידון ובמה זה כרוך.

מהם קמטי הבעה ומדוע להיפטר מהם?

קמט הבעה הוא למעשה קמט שמופיע רק כשאנו עושים הבעה מסוימת. קמטים אלו נפוצים מאוד אצל כל אחד אך הם מופיעים באופנים שונים ובחומרות שונות, כאשר המילה 'חומרה' לא מתארת את המצב תמיד כמו שהוא, הרי יש אנשים שממש אין להם בעיה עם אותם קמטים ויש כאלו שאפילו אוהבים אותם מאוד, בדרך כלל גברים. הקמטים הנפוצים ביותר הם קמטים שמופיעים ליד העיניים כאשר מחייכים, ולטענת האנשים שסובלים מהם, הם הורסים להם את החיוך, כמו גם קמטים במצח כשמרימים גבה שיכולים להפריע מאוד בעיקר לנשים.

העלמת קמטי הבעה במצח

  • כדי להעלים קמטי הבעה אלו יש צורך בתכשירים מיוחדים כאשר יש מגוון רחב של טיפולי אנטי אייג'ינג שיכולים להתאים. פילינג יכול להיות פתרון הולם אך הוא דורש תחזוקה קבועה ופילינג לעתים תכופות. פתרון שיכול להיות קבוע יותר הוא בוטוקס שלו יש מגוון רחב של יתרונות.
  • בהזרקת בוטוקס יש חומר מיוחד שנכנס לעולם בסוף המאה האחרונה בשימושים נפוצים מאוד וכיום מדובר באחת מהשיטות הכי טובות להעלים קמטים, ביניהם גם קמטים שנוצרים מהבעה. הבוטוקס למעשה מרפה את השריר, הוא 'ממלא' אותו, וכך אותם קמטים לא נראים כמעט ובכלל.
  • את הבוטוקס מזריק רופא מומחה אל האזור שבו יש קמטים אחרי שהוא בוחן אותם. יש התחשבות בצורת הקמט ולכן יש צורך לעשות עבודה מדויקת שתצליח להעלים כמה שיותר ממנו.

האם כל קמט ניתן להעלים?

ברגע שמופיעים הקמטים מגיל צעיר חשוב לטפל בהם כמה שיותר מהר, כי עם הזמן הם יהיו יותר ויותר קבועים ויהיה קשה להעלים אותם לחלוטין. חשוב לזכור שקמטים הם דינמיים, זאת אומרת משתנים עם הזמן, ולכן יש סיכוי שתצטרכו לעבור טיפול נוסף בהמשך. כמו כן, לפעמים הטיפול רק מטשטש אותם בצורה ניכרת ולא מעלים אותם לחלוטין.