איך נשתה יותר מים?

כמה כוסות מים שתיתם היום? ללא ספק, שתיה מספיקה היא דבר חשוב, במיוחד במדינה חמה כמו שלנו. כאשר אנחנו רוצים לשתות כמות מספקת של מים, אנחנו צריכים בראש ובראשונה לחשוב על המים שאנחנו שותים כשאנו נמצאים בבית. אנחנו יכולים לשתות מים מהברז, אבל מה קורה כשמתחשק לנו דווקא לשתות סודה? או ליהנות מכוס מים צוננים אחרי אימון? בר מים תת כיורי הוא פיתרון נהדר לכך ומאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות של בר מים – אבל בצורה פשוטה ונוחה הרבה יותר. די בר הוא בדיוק מה שאתם צריכים כדי באמת לשתות מספיק מים.

התקנת בר מים תת כיורי היא בראש ובראשונה בחירה של טעם. די בר הוא בר מים אשר מכיל שני סננים שמטרתם לקטול חידקים, מה שמשפר באופן משמעותי את טעמם של המים. כשהמים שאנו שותים טעימים לנו, סביר להניח שאנחנו נשתה מהם יותר. זו גם דרך טובה להרגיל את הילדים הצעירים במשפחה לשתות די מים. יהיו מי שיגידו שהם לא חשים בהבדל בטעם המים כאשר הם שותים מים מהברז או מבר מים ולכן יבחרו באפשרות של קנית בקבוקי מים מינרליים. כיום כבר ידוע מעל לכל צל של ספק על הנזקים האדירים לסביבה כתוצאה מצריכת בקבוקי פלסטיק.לכן, ברכישת בקבוקי מים מינרלים יש גם היבט סביבתי שכדאי לתת עליו את הדעת.

לפנות יותר מקום במטבח

יהיו מי שיגידו כי ההבדל בין די בר שהוא בר מים תת כיורי לבין בר מים הניצב על השיש הם מינוריים. התשובה לכך היא שהמקום אותו תופס בר המים שנמצא על השיש הוא שטח ריק שאפשר היה לעשות בו שימוש אחר. אם אתם זקוקים לשטח פנוי על השיש (ובינינו, מי לא?) או שהמטבח שלכם מלכתחילה קטן, כדאי מאוד להתקין בר מים תת כיורי. בר המים הזה יאפשר פינוי מקום על השיש, והוא לא יבלוט כמו שברי מים שאינם תת כיוריים בולטים. כיום גם העיצוב של בר מים תת כיורי ובמיוחד של די בר הוא הרבה יותר מודרני וסולידי, וכמעט שאינו מורגש.

חשיבות שירות הלקוחות

במידה ובחרתם לשדרג את חוויית שתית המים שלכם ולעבור להתקנה של בר מים תת כיורי, אל תתפשרו על שירות הלקוחות. שירות לקוחות איכותי ומהיר יבטיח לכם הנאה רציפה משתיית המים. תקלות תמיד עלולות להתרחש, גם במכשירים המתקדמים ביותר. מסיבה זו כדאי מאוד לבחור בבר מים תת כיורי אשר מספק גם שירות לקוחות זמין. כמו כן, במידה ואתם שומרי שבת כדאי לבחור בבר המים של די בר אשר מאפשר שימוש בבר המים גם בשבת מבלי לחלל שבת. בנוסף לכל אלה, חשוב לוודא שבר המים אשר בו בחרתם הוא בעל תו תקן מתאים כדי להימנע מכשלים ותקלות.

טיפים לאורח חיים בריא

בשנים האחרונות תשומת הלב לחיים טובים יותר ושמירה על אורח חיים בריא הולכת וגוברת, ויותר אנשים רוצים לדעת כיצד לשמור על חיים בריאים ומאוזנים יותר. לשם כך הכנו לכם כמה טיפים טובים ועובדות שבריא לדעת כדי לשמור על אורח חיים בריא ותזונה נכונה:

חפשו מאכלים טובים מזינים ובריאים – התנסו במאכלים בריאים וחדשים. נסו בביקור השבועי שלכם בסופר למצוא מאכלים חדשים ובריאים שלא ניסתם בעבר. נסו מאכל חדש מן הצומח שיכול להטיב עמכם, ויכול לסייע לכם לקבל ויטמינים ולהוסיף לכם תזונה לגוף.

התנסו בתחביבים – הקדישו זמן לתחביבים שלכם. אל תוותרו על מה שעושה לכם טוב. הקדישו לפחות חצי שעה ביום לתחביב שאתם אוהבים כמו: ציור, פיסול, ריקוד, יוגה או כל מה שעושה לכם טוב גורם לכם להתרכז ומרגיע אתכם. אל תפסחו על התחביב שלכם.

הימנעו ממזון מעובד – הגוף שלנו הוא מקדשנו וחשוב לשים לב למה שאנחנו מכניסים לגופינו. יש לשים לב למרכיבים של האוכל שאנחנו רוכשים בגב האריזה ולשים לב שהם אינם מכילים חומרים משמרים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח ועוד. נסו למצוא מוצרים שבהם מרכיבים טבעיים עד כמה שיותר.

הבינו מתי אתם זקוקים למנוחה – חשוב לדעת מתי אגוף שלכם זקוק למנוחה. אנחנו נמצאים במרוץ החיים. רוב הזמן אנחנו עובדים, מנהלים את הבית, מטפלים בילדים שלנו, ומתרוצצים בין הבית לעבודה. לעיתים אנו זקוקים למנוחה וזמן לטעינת מצברים, ולכן חשוב שניקח לעצמנו זמן אישי, גם אם אנחנו לא חולים. קחו לעצמכם יום חופשי, צאו ליום כיף בשמש הנעימה, שבו בבית קפה, התפנקו לכם הטיול או אפילו התרפקו על הספה הנעמה עם סרט וכוס תה מפנקת. מגיע לכם.

בצעו בדיקות שגרתיות – חשוב לבצע בדיקות שגרתיות. בצעו בדיקות דם שגרתיות כדי להבין אם חסרים לכם וויטמינים בגוף כמו וויטמין B או חומצה פולית. עוד יש לבדוק בדיקות כלליות לחוסרים כמו אבץ, מגנזיום, סידן וברזל. לעיתים רבות אנו מרגישים חולשה בשל חוסרים מסוג זה.

בריא לדעת כי הגוף שלכם הוא מכונה שזקוקה לבדיקות, תחזוקה ואהבה, השקיעו בעצמכם, ותראו איך אתם חוזרים להיות חיוניים ומלאי חיים.

מחולל חמצן נייח ומחולל חמצן נייד – מה ההבדלים ביניהם?

אנשים הסובלים ממחלות ריאה כרוניות כמו מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPDׂׂ), אסטמה, סיסטיק פיברוזיס וכד' ומתקשים בנשימה, נדרשים לסיוע נשימתי באמצעות קבלת חמצן באופן שוטף, וזאת כדי להקל על הסימפטומים של המחלה ולשפר את איכות חייהם.

עד לפני שנים לא רבות הטיפול בחמצן התבצע באמצעות מיכלי חמצן רפואי שהכילו כמות גדולה של גז נוזלי או דחוס. בעשורים האחרונים חלה התקדמות בתחום ופותחו מחוללי חמצן נייחים שהתאימו לשימוש ביתי, ובהמשך פותחו גם מחוללי חמצן ניידים, שביטלו את התלות בבלוני החמצן הכבדים ואפשרו למטופלי החמצן לצאת מהבית, לנסוע, לטייל ואף לטוס, ובכך שיפרו רבות את איכות חייהם של הסובלים מבעיות נשימה.

 

מהו מחולל חמצן?

 

מחולל חמצן הוא למעשה מערכת חשמלית השואבת את האוויר מחלל החדר ובתהליך של דחיסה וסינון מחלצת ממנו רק את החמצן, המהווה 21% מהרכב האוויר שאנו נושמים. מחולל החמצן מזרים את החמצן המסונן היישר אל מערכת הנשימה של החולה באמצעות צינורית או מסיכה, על פי המינון או הזרימה הנדרשת.

מחולל חמצן נייח לשימוש ביתי נכנס לשימוש כבר בתחילת שנות השבעים של המאה העשרים, והיווה פריצת דרך של ממש, כיוון שעד אז החולים השתמשו במיכלי חמצן גדולים וכבדים שאותם היה צריך למלא מחדש או להחליף בחדש ברגע שנגמר בהם החמצן. היתרון המרכזי של מחולל החמצן הוא למעשה ביכולת הבלתי נגמרת לייצר חמצן באופן שוטף, כל עוד ישנו מקור כוח כמו שקע חשמלי או סוללה.

 

מחולל חמצן נייח מול מחולל חמצן נייד – ההבדלים

 

נכון להיום ישנו מגוון רחב של מחוללי חמצן בשוק, אשר נחלקים לשני סוגים מרכזיים: מחוללי חמצן נייחים ומחוללי חמצן ניידים. ההבדל העיקרי ביניהם הוא, כמתבקש, נושא הניידות: מחולל חמצן נייד הוא קל וקטן ממדים (2-8 ק"ג), וניתן לשאתו ולצאת איתו מהבית. מחולל חמצן נייח הוא כבד יותר ולא ניתן לנשיאה. מחולל חמצן נייח זקוק למקור חשמל זמין ואילו מחולל חמצן נייד נעזר בסוללה.

הבדלים נוספים בין שני הסוגים:

מחולל חמצן נייח מספק חמצן בצורה רציפה, כלומר – מזרים חמצן לחולה באופן רציף, גם בהיעדר דרישה. מחולל חמצן נייד מספק חמצן באופן שונה, רק כשהמשתמש שואף אוויר ולא באופן רציף, כך שהוא חוסך באנרגיה והתצרוכת החשמלית שלו יורדת. לפיכך, שיטת פעולה זו לא מתאימה לחולים שאינם מסוגלים לשאוף באופן עצמאי. בנוסף, מחולל חמצן נייח מסוגל לספק 93% חמצן רצוף בנפח שנע בין 1 ל- 5 ליטרים לדקה. מחולל חמצן נייד פועל על פי דרישה בנפח של בין 3 ל-10 ליטר בדקה, בהתאם לדגם.

ולסיום, מחולל חמצן נייח מסובסד ע"י המדינה ואילו מחולל חמצן נייד אינו בסל הבריאות. מחיריהם של מחוללי חמצן ניידים גבוהים מאוד- למעלה מ- 10,000 ש"ח לעומת מחולל חמצן ביתי שעלותו נעה בין 3,000 ל- 5,000 ש"ח בהתאם לדגם.

הייחודיות של מילוי קמטים עם חומצה היאלורונית

תחום הטיפולים האסתטיים הינו תחום צומח שנמצא בהתפתחות רבה בעשורים האחרונים. אחד החידושים בעשרים שנה האחרונות הינו שימוש בחומצה היאלורונית למילוי קמטים בעור.

 

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית הינה גליקוזואמינוגליקאן (רב סוכר המחובר לחלבון) המיוצר באופן טבעי בקרום התאים בגופנו ונמצא בעיקר בסביבה החוץ תאית, רקמות חיבור, רקמות אפיתל ועצבים. חומר זה אחראי לתקשורת בין תאית, חלוקת תאים ותנועה של תאים.

 

כיצד החל השימוש בחומצה היאלורונית למטרות אסתטיקה?

במהלך טיפולים רפואיים בעיניים אשר כללו שימוש בחומצה היאלורונית גילו כי העור אליו הוזרקה החומצה הפך לחיוני וגמיש יותר. כך גילו שניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך טיפולים אסתטיים מאחר והחומצה ההיאלורונית יודעת לשקם ולגרום לייצור של סיבי קולגן ואלסטין (סיבים מבניים של העור המעניקים לו צורה ונפח) ובנוסף סופחת אליה מולקולות מים רבות השומרות על לחות העור. בעקבות כך, בעשרים שנה האחרונות החל שימוש בחומצה היאלורונית בטיפולי אסתטיקה רבים במקום השימוש בבוטוקס. טיפולים אלו כוללים מילוי קמטים, מילוי שפתיים, הגבהת עצמות לחיים ועוד. הטיפול בחומצה היאלורונית נחשב לטיפול אסתטי מהבטוחים ביותר, עקב היותה מרכיב טבעי בגוף.

 

כיצד מתבצע הטיפול?

במהלך הטיפול מזריקים חומצה היאלורונית באזור הקמטים. היא מסייעת למילוי קמטים בזכות העובדה שהיא יכולה לספוג עד 1000 מולקולות מים ולכן היא שומרת על לחות ונפח העור, ויעילה במילוי קמטים ושקעים בעור. בנוסף, היא מגייסת סיבי קולגן ואלסטין, ובכך גורמת לבניה מחדש ומילוי של העור באזור המוזרק. מילוי הקמטים נהיה יעיל יותר מטיפול לטיפול ולכן חשוב להקפיד על שגרת טיפולים קבועה לפי המלצת רופא.

 

מהם היתרונות של חומצה היאלורונית?

השימוש בחומצה היאלורונית נחשב לאחת השיטות הבטוחות ביותר למילוי קמטים. זאת משום שהינה חומר המיוצר באופן טבעי בגופנו, ובעל פעילות ביולוגית חשובה. עקב כך כמעט ולא מופיעות תופעות לוואי הנגרמות מהחומר עצמו. בנוסף, החומר הינו קל להזרקה ולכן אורך ההזרקה אינו מאוד ארוך ובכך פחות כואב. כמו כן, היא מאיטה את תהליך ההזדקנות של העור, ולא רק מתקנת את הנזקים הקיימים. לכן, הפעולה של החומצה נשמרת לאורך זמן ומקטינה את הצורך בביקורים תכופים אצל הרופא המטפל.

 

כאשר אתם שוקלים טיפולים אסתטיים למילוי קמטים כדאי להכיר את החומצה ההיאלורונית

לכל טיפול רפואי ואסתטי יש את הסכנות שלו, ולכן כאשר מתכננים לבצע מילוי קמטים רצוי לשקול את האופציה של חומצה היאלורונית. מילוי קמטים בשיטה הזו נחשב לאחת השיטות הבטוחות ביותר ונמצא תחת פיקוח הדוק ואישורים של משרד הבריאות. כמובן שכאשר אנו שוקלים טיפולים אסתטיים מומלץ לרוב לפנות לרופאים המתמחים בתחום ולא למכוני קוסמטיקה המציעים את השירות, כדי להבטיח טיפול מקצועי ברמת בטיחות גבוהה.

דרכי טיפול בהשמנת יתר

מומחים רבים בתחום הרפואה והבריאות טוענים שהשמנת יתר היא מגיפה בימינו. יש אנשים שסובלים מעודפי משקל של קילוגרמים רבים, דבר שמעמיד אותם בפני סכנה בריאותית. השמנת יתר היא מצב בו משקל הגוף גבוה בכ-15 אחוזים יותר מאותו המשקל המומלץ על ידי הרופאים או מצב בו משקלן של הרקמות השומניות בגוף הוא בין 30-40 אחוזים ממשקל הגוף. הדרך היעילה ביותר למדוד השמנה היא על ידי מדד ה- BMI. במקרה בו מדד מסת הגוף גדול מ- 30 הדבר נחשב לעודף משמעותי של משקל ובמקרה בו ה- BMI הוא מעל ל-   39 (קרוב לארבעים) מדובר על השמנת יתר חולנית המחייבת טיפול.

 

דיאטה וניתוח – מה הבחירה שלכם?

ישנן דרכי טיפול בהשמנת יתר שיכולות לשפר באופן משמעותי את המצב הבריאותי של האדם. הדרך הראשונה היא דיאטה מוקפדת שניתנת על ידי דיאטנית מוסמכת. אנשים שסובלים מהשמנת יתר חייבים להקפיד לאכול מזונות בריאים וכמות מסוימת של קלוריות ביום וזאת על מנת להתחיל ולהוריד במשקל. הדיאטה (כמו שאר שיטות הטיפול בהשמנת יתר) חייבת להיות מלווה בפעילות גופנית ספורטיבית אותה מבצעים באופן קבוע לפחות שלוש פעמים בשבוע. שינוי אורח החיים ישפיע במידה ניכרת על המשקל ויעזור במקרים רבים בהורדת מסת הגוף ובמקרים רבים גם בתחלואות הנלוות למשקל יתר.

 

רוב האנשים שסובלים ממשקל עודף שמסתכם בקילוגרמים בודדים אכן מחליטים להוריד במשקל באמצעות דיאטה וספורט ובדרך כלל מצליחים במשימה. אנשים שסובלים מעשרות קילוגרמים עודפים חווים לעיתים קושי להוריד את הכמות הגדולה של הקילוגרמים העודפים. פעמים רבות הם חווים ירידה של מספר קילוגרמים ולאחר מכן עצירה של הירידה דבר שמוביל חלק ניכר מהם להפסיק גם את משטר הדיאטה הקפדני ואת משטר הפעילות הגופנית שמתלווה אליו. הסיבה לכך היא שמדובר על פרוייקט הורדה במשקל ארוך טווח וכל עצירה של ירידה במשקל מובילים לתסכול ולכניעה לפיתויים שבדרך. כיוון שכאשר מדובר על השמנת יתר חובה להוריד במשקל וזאת על מנת לא לסכן את החיים הרופאים ממליצים על דרך נוספת לטיפול בהשמנה, ניתוח מעקף קיבה או שרוול, קרי, ניתוחים בריאטריים שמונעים מהמטופל לאכול כמויות גדולות של מזון ועל ידי כך מובטחת ירידה במשקל.

 

לסיכום, נכון להיום שתי דרכי הטיפול היעילות ביותר בהשמנת יתר הן דיאטה קיצונית ו/או ניתוח מעקף קיבה או שרוול. משום שלעיתים לא קל להכניע הרגלים ומדובר על מסע ארוך בו יש להשיל קילוגרמים רבים, רוב האנשים שלוקים בהשמנת יתר בוחרים לעבור ניתוח בריאטרי שמהווה את אותו "קרש הקפיצה" היעיל ביותר לשינוי אורח החיים.

החשיבות של שמירה על אורח חיים בריא

הנושא של שמירה על אורח חיים בריא עלה למודעות הציבורית בשנים האחרונות בזכות עבודה מתמשכת של מומחים לתחום ושל הרשויות. ככל שהידע הרפואי מתפתח אנו לומדים שתחלואים וסימפטומים שונים מתפתחים במקרים רבים על רקע של אורח חיים מסוים, וששמירה על אורח חיים בריא מורידה את גורמי הסיכון למחלות רבות ושונות. אורח חיים בריא פירושו אכילת מזון בריא וטרי ככל האפשר, הימנעות ממזון מעובד ומתועש, התמדה בפעילות גופנית ושמירה על משקל תקין. בנוסף – כדי לשמור על אורח חיים בריא חשוב להימנע מהרגלים מזיקים כמו עישון, צריכת סמים ושתיית אלכוהול.

למרות המודעות הגוברת נראה שהמאבק רק הולך והופך לקשה יותר, מכיוון שאורח החיים המודרני מגלם בתוכו שפע בעיות שמכבידות על היכולת להשיג את המטרה. שעות עבודה ארוכות אינן משאירות זמן לבישול ביתי מחומרים טריים. ילדים רבים יותר ויותר לוקים בהשמנת יתר שבאופן סטטיסטי קשה מאד להתגבר עליה בהמשך הדרך. אנשים רבים מתמודדים עם גורמי סטרס רבים שגם להם יש השפעה מזיקה על בריאותם, ואינם מוצאים זמן לפעילות גופנית מבריאה. לכל אלה יש להוסיף את חברות המזון שמשווקות בצורה יעילה וחכמה מוצרים מפתים, זולים וקלים לצריכה שאינם מיטיבים עם הבריאות.

לשפר את ההרגלים בהדרגה

ישנם כמה צעדים שאפשר לנקוט בקלות יחסית ושיכולים לשפר במידה ניכרת את בריאות המשפחה באופן הדרגתי ולא קיצוני. בשלב הראשון כדאי לנסות להתחיל לשלב בהדרגה ירקות ופירות בתזונה המשפחתית. אחת הדרכים להשיג את המטרה הזו היא לשאוף לארוחה משותפת אחת ביום לפחות ובארוחה הזו להציע לבני הבית ירקות ופירו. את המזונות המבריאים הללו כדאי להציג במקומות בולטים – סלסלה על שולחן הקפה או על השיש תהפוך אותם לזמינים ומושכים יותר. מומלץ לשלב כמה שיותר מקטעים של פעילות גופנית בשגרה היומיומית – לחנות רחוק מעט יותר, לעלות במדרגות ולא במעלית וכן הלאה. רשימת קניות מהודקת ותכנון מסודר יותר של התפריט המשפחתי יכולים לסייע בשיפור ההיצע הקיים בבית.

אכן, שמירה על בריאות תקינה באמצעות אורח חיים בריא היא מטרה ראויה ורצויה, אך במקרים רבים קשה להגיע אליה. הגישה המתונה מעניקה אפשרויות רבות יותר למשפחות וליחידים שמנסה לשנות את הרגליהם. כדאי לנסות ולהגיע לשינוי מיטיב והדרגתי מבלי להיכנס לקיצוניות באף שלב. הגישה המקובלת כיום היא להימנע למהפכים דרמטיים, מדיאטות מופרזות שעשויות להסתיים באפקט יו-יו ומפעילויות גופניות מופרזות שעשויות להסתיים בפציעה. הגישה ההדרגתית והמתונה יכולה להביא לשינוי ארוך טווח ויסודי יותר.

חשיבותו של אימון עם מאמן אישי

אין ספק שניהול אורח חיים בריא ומסודר שכולל, בין היתר,  תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה הוא מתכון לחיים בריאים. רבים מצליחים לנהל אורח חיים כזה ויש להם משמעת עצמית גבוהה, אבל יש לא מעט אחרים שנזקקים ליועצים ומדריכים שינהלו אותם. לעיתים, הצורך הוא קבוע ונעשה לאורך תקופה, ולפעמים, הוא מתבצע לפרקי זמן קצרים. כאשר מדברים על פעילות גופנית,  יש צורך בהדרכת מאמן כושר אישי אשר ינהל את אימון האישי במתכונת קבועה.

אנשים רבים אשר גרים בגוש דן ובתל אביב מודעים היטב לנושאי בריאות וכושר גופני, והם, יותר מאחרים, משתמשים בשירותים ובמתקנים של חדרי כושר ואולמות התעמלות למיניהם. מאמן כושר אישי תל אביב יגיע לכל מקום בו הדרכתו נדרשת. הוא, לרוב, יביא עימו מכשירים שונים ניידים, ובעזרתם יתבצע האימון. אנשים אשר יש בבתיהם מכשירי כושר כבדים יכולים להזמין את המאמן לביתם ושם יתאמנו בהדרכתו. מקומות אחרים אשר נהוג לערוך בהם אימוני כושר הינם בפארקים, בטיילות, ובאזורי טבע אחרים. אימון במרחבים פתוחים מהנה מאוד והנוף הסביבתי יכול לתרום לחוויית האימון.

תכנית אימונים

מאמן כושר אישי תל אביב או בכל מקום אחר בארץ יכין תכנית אימונים לכל לקוח בנפרד. כל מתאמן מגיע ממקום אחר ונקודת המוצא שלו שונה. יש כאלו שסובלים מבעיות בריאות מורכבות אבל חייבים להתאמן, אחרים, הינם ספורטאים מוכשרים, אבל זקוקים לעוד דחיפה מקצועית כדי להתקדם עוד קצת. יש אנשים אשר מתאמנים לקראת אירוע ריצה או שחייה או אחר, וזקוקים לשדרוג הכושר הגופני שלהם. מאמן כושר אישי יודע להתמודד עם כל מצב ויכין תוכנית שתתקדם בהדרגה בהתאם למצב ולצורך. בשורה התחתונה, כל מתאמן יתקדם, כל עוד הוא מחויב לתכנית האימונים ומשקיע בה.

מאמן כושר אישי מתאים עצמו לצרכיו של הלקוח. היות ומדובר על שירות אישי צמוד יש חשיבות לכימיה שבין המתאמן ללקוח. מאמן אישי שיודע למצוא שפה משותפת עם המתאמן יוכל להתקדם איתו רבות ובמהירות. לכל הנושא של הכושר הגופני יש מימד נפשי רב, ויש צורך למצוא את הדרכים לעידוד המתאמן ברגעים קשים. לעיתים רבות, המתאמן הינו בעל יכולות פיזיות רבות, אבל ההתקדמות נמנעת ממנו בגלל מחסומים נפשיים שונים. מאמן כושר בעל הבנה פסיכולוגית מתאימה יכול לסייע רבות והתוצאות יגיעו. מאמן כושר אישי מקנה שיטות אימון מתקדמות יחד עם הוספת מוטיבציה.

הבריאות מתחילה בכושר

ההתייחסות אל הפן הבריאותי מקבלת תוקף בעידן הנוכחי. המודעות שהולכת וגדלה גורמת לרבים לחדול מאכילת מזון מעובד, להפרד לשלום ולא להתראות מהסיגריות ולשלב פעילות גופנית במהלך היום יום. אחד הקשיים איתם מתמודדים רבים הוא השינוי באורח החיים, החל משילוב תזונה נכונה, דרך פעילות גופנית ומה שביניהם, אך המוטיבציה ובעלי המקצוע הרבים, שנכונים לסייע בתהליך השינוי הם שמאפשרים לדברים לקרות.

 

כושר לחיים טובים יותר

אם אתם סובלים מבעיה גופנית, או אם החיים הזללניים אותם אתם חיים מתחילים להעלות לכם בבריאות, כנראה שגם אתם צריכים לשלב תזונה נכונה ופעילות גופנית לשיפור המצב הקיים. אין ספק כי השינוי כרוך במאמץ שלא כל אחד יכול לגייס, אך אם הנחישות שלכם גדולה או שאתם עומדים בדרך ללא מוצא, קחו בחשבון את האפשרות להעזר בנטורופטית לפן התזונה ובמאמן כושר לפן הפעילות הגופנית.

 

אימון כושר אישי בעזרת מאמן יסייע לכם לשמור על מסגרת אחידה במהלך השבוע ויאפשר לכם שלא לחמוק מההתחייבות לשמור על כושר לבריאותכם ובריאות גופכם. פעילות גופנית אינה חייבת להיות ריצה בלבד ולעיתים שילוב של רכיבה על אופניים, מתיחות ועודי הם הפתרון הנכון עבורכם כדי לשמור על בריאותכם.

אל תשכחו שהחיים הם מתנה אך כדי לשמור על המתנה לא מספיק שתחיו אותה אלא עליכם לשמור על בריאות המרכיבה כושר, תזונה שינה בשעות הנכונות ועוד.

 

 

יותר מדי לא בריא – פחות מדי לא מספיק!

אם נדמה לכם, שלעשות כושר בכל אחד מימי השבוע לאורך כל היום זה בריא, אתם טועים. כל דבר בחיים צריך להיות במינון הנכון על מנת, שבריאותכם תישמר לא פחות ולא יותר מידי. כדי לעשות כושר במידה הנכונה עליכם לבנות תוכנית המותאמת לכם באופן אישי, הן מבחינת הגיל והן מבחינת מצבכם הבריאותי. ישנם רבים הסובלים מבעיות גופניות בין היתר בעיות ברכיים, פריקת כתף ועוד, לכן על המתאמן לבצע תרגילים המתאימים למצבו ולא תרגילים שעלולים להחמיר את מצבו הבריאותי. אימון כושר אישי בעזרת מאמן, יאפשר לכם לבנות תוכנית עבודה ראויה המתאימה לכם באופן אישי וכזו שתשפר את בריאותכם ואת איכות חייכם.

למאמרי רפואה נוספים: מרכז בריאות באינטרנט

מה עושים לשיכוך כאבי גב?

רבים סובלים מכאבי גב, המהווים את הסיבה השנייה בשכיחותה של פניות אנשים לרופאים ואת אחת הסיבות העיקריות להיעדרות אנשים מעבודתם. מחקרים מוכיחים, כי-80 אחוז בקירוב מכלל האוכלוסייה עתידים לסבול, בשלב כל שהוא בחייהם,  Back Painמכאבי גב.  יש דרכים שונות להתמודדות עם הכאבים בניסיון לשכך אותם.

כאבי גב, הנגמרים בשל עומס יתר על רצועות, שרירים ומפרקי עמוד השדרה מקשים על התפקוד היומיומי לבד מהכאב שכרוך בהם.

להלן מספר צעדים פשוטים העשויים להקל על הכאב:

  1. תנועה מתמדת ופעילות גופנית בעצימות נמוכה ובינונית (על פי היכולת ובכפוף למגבלות).
  2. הקפדה על שינה טובה – מזרונים בדרגות קושי שונות מאפשרים בחירה על פי הצרכים וההעדפות.מזרון אורתופדי, הכולל מערכת לפיזור שווה של לחצים, עשוי לסייע לשינה טובה. מומלץ לישון שינה על מזרון שרמת קשיותו בינונית התומך בכל חלקי הגוף. לשם כך לפני קניית מזרון רצוי ומומלץ להתנסות בשכיבה עליו. יש חברות המאפשרות התנסות של כשבועיים על מנת להיווכח האם הוא נוח ומתאים ומאפשרות להשיבו במידה שהוא אינו מתאים.
  3. מקלחת חמה לשחרור שרירים תפוסים ולהאצת זרימת הדם.
  4. שימוש במשחות ובג'לים ייעודיים להקלה על הכאב.
  5. מנוחה והרפיה המסייעים לשחרור מתח השרירים ולהפגת לחצים. זה מכבר הוכח הקשר הישיר וההדוק בין בריאות הגוף והנפש.
  6. בחירת נעליים עם בולמי זעזועים – ישנן נעלי נשים המשלבות אופנה ונוחות גם יחד.

לפני שפונים לרופא או כתוצאה מהמלצותיו, לאחר בדיקה ששוללת קיומה של בעיה המחייבת טיפול ואף פתרון כירורגי לבעיה, חשוב לנצל את כל האמצעים האפקטיביים העשויים לסייע על שיכוך הכאבים ועל החלשת עצימותם ואולי אף לריווח פרקי הזמן שבין ההתקפים שלהם ובכך לזכות בימים ובלילות טובים או, לכל הפחות, נסבלים.

חשוב להבין כי לשינה טובה יש השפעה מכרעת על הבריאות, (מה שמחזק ומעצים את חשיבות טיבם של מזרונים). חשיבות זו מתחדדת ומתבהרת ביתר שאת דווקא על דרך השלילה: שינה פגומה, רעועה, שכוללת קשיי הירדמות והתעוררויות תכופות ותדירות במהלך הלילה, גורמת לא רק לעייפות – שנזקה מחריף ככל שהיא מצטברת ומקשה על התפקוד היומיומי אלא לשורה של בעיות בריאותיות קשות.

כל מה שרציתם לדעת על רפואה אסתטית

בעידן שלנו ניתן מקום של כבוד למראה החיצוני. אין זב סוד כי לאדם בעל חזות מרשימה יותר ישנם סיכויים גבוהים יותר להצלחה מול אדם בעל נתונים דומים וחזות חיצונית מרשימה פחות. למראה החיצוני ישנה חשיבות הן בתחום הזוגי, הן בתחום החברתי והן בתחום העבודה והקריירה. כמובן שלהצלחה נדרשיםמקצועיות וכו חרצון אך למראה ישנו חלק לא קטן בתחושה של אדם מול עצמו, בדימוי העצמי שיבנה ועקב כך בבטחון העצמי ובמה שיקרין החוצה. למזלנו, היום ישנה רפואה אסתטית, ענף המחבר בין אסתטיקה ורפואה אשר באמצעות טיפולים פשוטים יחסית מסוגל לחולל פלאים במראה.                                                                                       [המשך קריאה…]