לא צריך פילטר- בניית שרירים בארבעה טיפולים

הגוף שלנו הוא מקדשנו, לכן חשוב לשמור עליו, לטפח אותו ולחזק אותו. לעיתים אנו עושים את העבודה הקשה, אוכלים בריא ומתאמנים בדרך קבע, אך איננו מצליחים להגיע לתוצאות שעליהן אנו חולמים. התחושה שנגרמת מכך עשויה לגרום לנו לתסכול ורצון לוותר לגמרי, אך רגע לפני שאתם מרימים ידיים הרשו לנו לספר לכם על הטיפול המיוחד שיעזור לבנות לכם את השרירים שאתם רוצים וגם לשרוף שומן תוך כדי.

בניית שרירים בקלות ובמהירות

מכשיר חדש שהגיע לא מזמן לישראל, יביא לכם תוצאות לאחר מספר טיפולים קצרים. המכשיר גורם לבניית שרירים על ידי הפעלה מיטבית ואינטנסיבית שלהם. בניית שרירים באמצעות המכשור הטכנולוגי הזה אינה דורשת הליך פולשני או זמן החלמה.

במהלך הטיפול המכשיר גורם לשרירים להתכווץ 20,000 פעמים במשך חצי שעה בלבד. הדבר נעשה באמצעות אנרגיה אלקטרומגנטית בעוצמה גבוהה. מדובר באימון על־אנושי אשר מביא לניצול של מאה אחוז מהשריר, דבר שאינו ניתן לבצע גם באימוני הכושר הקשים והמפרכים ביותר. המכשיר מטפל גם ברקמות השומן שנמצאות באזור המטופל וכך מואץ תהליך שריפת השומן, דבר אשר מסייע לשריר להיחשף עוד יותר ולשומן לרדת. אין אף טכנולוגיה אחרת אשר מביאה לפעילות כל כך ממוקדת של שרירי הגוף והשומן.

באילו אזורים בגוף אפשר לעשות טיפול בניית שרירים?

ניתן לבצע את הטיפול במספר אזורים שונים, כאשר עבור כל אחד מהם נדרשת סדרת טיפולים של ארבעה מפגשים בני חצי שעה המתפרשים על גבי שבועיים.

אם אתם חושקים בריבועי בטן משורטטים וברורים ולא מצליחים להשיג זאת על ידי אימונים, תנו "בוסט" לגוף והתמקדו באזור הבטן. אם אתם מעוניינים בשרירי ידיים בולטים, כך שיתקבל מראה יותר מחוטב, בחרו בטיפול אשר מתמקד בחיזוק ופיסול שרירי הידיים (יד אחורית או יד קדמית). ולבסוף, למי שמשתוקקת למראה ישבן מורם ומוצק, שיעלה אותך בדרגה באימוני הכושר, כדאי לבחור בטיפול אשר מתמקד בישבן. כל שנדרש הוא לשכב על מיטת הטיפולים ולתת למכשיר לעבוד וכמובן לשמור על תזונה נכונה ובריאה.

האם קיימת סכנה של העמסת יתר על הגוף?

זה נכון שאם היינו חושבים על אימון בן חצי שעה שבו אנו עושים עשרים אלף כפיפות בטן, שכיבות סמיכה או "סקווטים", הדבר היה נשמע פשוט מטורף, אך בהליך הטיפול המבוקר נעשית פעולה שמטרתה להיפטר מהרעלנים וחומצת החלב אשר נפלטים בעת העבודה על השריר. לכן, לא נשקפת סכנה לגוף בעת העבודה הקשה וגם לא אחריה. למעשה, אין כלל צורך בזמן החלמה לאחר ההליך בדיוק מהסיבה הזו והשרירים אינם נתפסים או כואבים לאחר הטיפול. נהפוך הוא, אימון העל הזה יעזור לכם להעצים את אימוני הכושר ולהגיע ליעדים חדשים. מכאן השמיים הם הגבול.

האם הטיפול מתאים לי?

כל אחד ואחת יכולים לעבור את סדרת הטיפולים. יחד עם זאת, ישנם מספר מצבים בהם לא ניתן לבצע את הטיפול. לדוגמא אנשים שעברו השתלת מתכות בגופם או קוצבי לב, כמו גם נשים בהריון. מלבד הסייגים הללו טיפול בניית שרירים יתאים לכל מי שמעוניין להתמקד בעיצוב וחיטוב של אזורים מסוימים בגוף. הוא מתאים גם כן לנשים אחר לידה שרוצות לזרז את תהליך שיקום צורתו של הגוף, או למי שמתאמן אך מתקשה להגיע לתוצאות הרצויות.

העלמת קמטי הבעה במצח

הקמטים מופיעים בגיל מאורח ואם תעשנו הם כנראה יופיעו מוקדם יותר, אך יש סיכוי שהם יטרידו אתכם אפילו מגיל צעיר. קמטי הבעה הם מהקמטים הכי טבעיים שיש אך יש אנשים שפשוט לא יכולים לסבול אותם. זה הזמן לגלות מה אפשר לעשות בנידון ובמה זה כרוך.

מהם קמטי הבעה ומדוע להיפטר מהם?

קמט הבעה הוא למעשה קמט שמופיע רק כשאנו עושים הבעה מסוימת. קמטים אלו נפוצים מאוד אצל כל אחד אך הם מופיעים באופנים שונים ובחומרות שונות, כאשר המילה 'חומרה' לא מתארת את המצב תמיד כמו שהוא, הרי יש אנשים שממש אין להם בעיה עם אותם קמטים ויש כאלו שאפילו אוהבים אותם מאוד, בדרך כלל גברים. הקמטים הנפוצים ביותר הם קמטים שמופיעים ליד העיניים כאשר מחייכים, ולטענת האנשים שסובלים מהם, הם הורסים להם את החיוך, כמו גם קמטים במצח כשמרימים גבה שיכולים להפריע מאוד בעיקר לנשים.

העלמת קמטי הבעה במצח

  • כדי להעלים קמטי הבעה אלו יש צורך בתכשירים מיוחדים כאשר יש מגוון רחב של טיפולי אנטי אייג'ינג שיכולים להתאים. פילינג יכול להיות פתרון הולם אך הוא דורש תחזוקה קבועה ופילינג לעתים תכופות. פתרון שיכול להיות קבוע יותר הוא בוטוקס שלו יש מגוון רחב של יתרונות.
  • בהזרקת בוטוקס יש חומר מיוחד שנכנס לעולם בסוף המאה האחרונה בשימושים נפוצים מאוד וכיום מדובר באחת מהשיטות הכי טובות להעלים קמטים, ביניהם גם קמטים שנוצרים מהבעה. הבוטוקס למעשה מרפה את השריר, הוא 'ממלא' אותו, וכך אותם קמטים לא נראים כמעט ובכלל.
  • את הבוטוקס מזריק רופא מומחה אל האזור שבו יש קמטים אחרי שהוא בוחן אותם. יש התחשבות בצורת הקמט ולכן יש צורך לעשות עבודה מדויקת שתצליח להעלים כמה שיותר ממנו.

האם כל קמט ניתן להעלים?

ברגע שמופיעים הקמטים מגיל צעיר חשוב לטפל בהם כמה שיותר מהר, כי עם הזמן הם יהיו יותר ויותר קבועים ויהיה קשה להעלים אותם לחלוטין. חשוב לזכור שקמטים הם דינמיים, זאת אומרת משתנים עם הזמן, ולכן יש סיכוי שתצטרכו לעבור טיפול נוסף בהמשך. כמו כן, לפעמים הטיפול רק מטשטש אותם בצורה ניכרת ולא מעלים אותם לחלוטין.

סוגי יבלות ודרכי טיפול

היבלות הן נגעים בעור שפוגעים במגוון רחב של פרמטרים, החל מנוחות ועד האסתטיקה. היבלות צצות לפעמים כתוצאה מחולי כלשהו או זיהום שאליו נחשפנו והטיפול בהן משתנה בהתאם לסוגן. יש יבלות כרוניות ויש יבלות פשוטות ולכן חשוב מאוד לסווג אותן כדי לדעת מה הטיפול בטוב ביותר.

מהי יבלת ומדוע היא מופיעה?

היבלת מוגדרת כזיהום עור נגיפי ולמרות שמתבלבלים בינה לבין שלפוחית, השתיים שונות גם במראה וגם בהיווצרות. היבלת אינה גידול ממאיר, היא אינה גדלה או מתפשטת אך יכולה להופיע במקומות נוספים בהתאם לסוגה. רוב היבלות נגרמו כתוצאה מווירוס הפפילומה האנושי וכיום ידוע על לפחות 100 סוגי יבלות שונות שרובן נגרמות מאותו הווירוס. למרות שהגורם זהה, סוגי יבלות נבדלים זה מזה לפי הגודל, המיקום, רמת החספוס, העובי, הטקסטורה ועוד.

הכול מתחיל מחבלה או משריטה

סוגי יבלות שונות יכולות להופיע על גבי העור משלל סיבות כאשר לעתים מדובר על מחלה כרונית כלשהי ולעתים מדובר על זיהום חד פעמי שתקף את גופנו. הזיהומים הללו לא אמורים לעבור את שכבת קו ההגנה הראשון שלנו, העור, אך במצבים שבהם אנו נשרטים או נחבלים הפתח יכול להוות את גורם הסיכון להיווצרותה של יבלת מכוערת. כל סדק ולא הקטן ביותר בעור יכול לסכן אותנו ורק אחרי כמה ימים או שבועות נגלה שהיבלת מופיעה והיא לא הולכת להיעלם כל כך במהירות. היבלת מופיעה לעתים ימים ולעתים שבועות אחרי הפציעה כיוון שהווירוס דוגר בזמן זה בעור.

מה קובע את גודלה וצורתה של היבלת.

כמו שכבר אמרנו, היבלות נבדלות זו מזו בפרמטרים כמו צורה וגודל. מה שקובע את הגודל שלהן הוא חומרת הזיהום, המיקום שלו על גבי העור וכמובן גודל הזיהום עצמו. בזמן הדגירה באזור היבלת המיועדת יכול האדם להרגיש תסמינים של אי נוחות ולעתים כאבים אך כשהיבלת תפרוץ אל מחוץ לתחומי העור ותקבל את צורתה האופיינית יכולות לקבוע עד כמה היא תהיה חמורה ולמעשה עד כמה תפריע לאיכות חייו, הן בנוחות, הן בסיכון וכמובן באסתטיקה, אולי הפגיעה המשמעותית ביותר.

הכירו את היבלות הפשוטות והשטוחות

למרות שיבלות נוצרות מזיהומים ווירוסים, חלק גדול מהן לא מסוכנות כלל והפגיעה שלהן היא פגיעה אסתטית בלבד. ב-70 אחוזים מהמקרים היבלת תהיה פשוטה לחלוטין, כזו שמורמת מעט מעל פני העור ולרוב קטנה מאוד עד בלתי מורגשת אלא אם כן מישהו יתעכב ויתעמק על אזור זה. יבלות אלו לא עולות בגודלן על סנטימטר אחד ובדרך כלל מזכירות בצורתן כרוביות קטנות. בדרך כלל המיקום של יבלות אלו בברכיים, במרפקים ובכפות הידיים. יבלות שטוחות קטנות עוד יותר ומגיעות עד 5 מילימטרים ומופיעות גם בצוואר אם כי אינן מורגשות ואינן נראות כל כך.

יבלות וולגריס מדבקות ויבלות חוטיות

את נגיף ה-וולגריס לא הייתם רוצים לפגוש כי לא רק שהוא יגרום לכם ליבלות, הוא יגרום לכם להדביק אנשים אחרים ואף ליצור מספר יבלות בגוף. וירוס זה מדבק מאוד ועובר במגע ואולי אחד הדברים שהכי לא תרצו לשמוע על סוגי יבלות אלו הוא שהן יכולות להופיע בכל מקום בגוף, אפילו בפנים ובצוואר, מקומות שיהפכו את ההסתרה שלהן לקשה הרבה יותר כמו גם ההשפעה על חיי היום יום. יבלת חוטית נראית כמו חוט ארוך ומכאן שמה והיא נמצאת בעיקר בשפתיים ובעיניים.

מה הטיפול בסוגי היבלות השונות?

פעמים רבות הטיפול מסתכם בהמתנה עד שהיבלת תיעלם לחלוטין. הגוף יכול להתמודד עם היבלות הללו לבד ואחרי כמה שבועות או חודשים הן יחלפו לבדן. ברגע שהפגיעה האסתטית חמורה, או שהנוחות נפגעת בצורה גדולה, יש צורך להסיר אותן מוקדם יותר ואז טיפול בחנקן נוזלי או תכשירים מסוימים יכולים לזרז את ההסרה שלהן. ברגע שמדובר ביבלות כרוניות שחוזרות שוב ושוב או יבלות שלהן חשש לפגיעה רפואית גדולה יותר, ניתן טיפול בכדורים מתאימים וכמובן הליך רציני יותר.

טיפולי בוטוקס וחומצה היאלורונית?

השחיקה הטבעית של העור והשפעתה של שחיקה זו על המראה שלנו מובילה רבים מאיתנו אל מומחים  בתחום רפואת עור אסתטית. אם בעבר תחום האסתטיקה יוצג בכבוד על ידי קוסמטיקאיות רפואיות, כיום רוב האנשים בוחרים לפנות אל רופאי עור בעלי מומחיות בתחום האסתטי וזאת משום היכולת שלהם לאבחן במדויק את מצבו של עור פניהם ולומר להם מהי שיטת הטיפול היעילה ביותר וחומרי הטיפול הבטוחים והמתאימים ביותר. במאמר זה נספק לקוראים נקודות חשובות אודות טיפולי בוטוקס ונגולל בפניהם לגבי אחת משיטות הטיפול המוכרות והבטוחות ביותר בעולם האסתטיקה, הזרקת חומצה היאלורונית.

 

המטרה של הזרקת בוטוקס וחומצה היאלורונית

במהלך השנים יש ירידה משמעותית בחומרים הטבעיים של העור, כמו למשל הקולגן. אובדן זה מוביל להזדקנות מהירה של הפנים וריבוי קמטים. כיוון שאנשים רבים אינם מוכנים להיכנע לטבע וכיוון שנכון להיום הרפואה המודרנית אסתטית מציעה מגוון פתרונות, רוב האנשים בוחרים לפנות אל מומחים בתחום חומרי מילוי קמטים וזאת על מנת שאלו יעזרו להם לשקם את המראה של הפנים שלהם ולהחזיר להן את המראה המלא, המוצק והבוהק נטול הקמטים.

 

ישנם סוגים שונים של חומרי מילוי אך חשוב לקחת בחשבון שטיפול באמצעות חומרי מילוי אלו רלוונטי רק במצבים של אובדן הנפח של תצורת הפנים, מצב של בקיעים בפנים, קפלים וקמטוטים (קווים עדינים על העור). טיפול הזרקת חומצה היאלורונית וכן טיפולי בוטוקס מחייבים בחירה קפדנית של אותו מומחה שיכול להבטיח את התוצאה בה מעוניינים, אותו מומחה שיבחר את חומרי המילוי המתאים ביותר, יזריק את הכמויות הנכונות, באיזורים ובזוויות הנכונות. התפקיד העיקרי של חומצה היאלורונית הוא לשמור על הלחות של העור ועל הנפח שלו. רוב האנשים אינם יודעים שהשימוש הראשוני בחומצה זו היה בתחום טכנולוגיות המזון ורק משנות התשעים החלו להשתמש בה במגזר הרפואי באנשים שחוו בעיות במפרקים, בעיניים ועוד. החל משנת 1996 החלו להשתמש בחומצה זו גם בתחום האסתטי רפואי.

 

נכון להיום הזרקת חומצה היאלורונית היא אחת משיטות הטיפול הבטוחות והפופולאריות ביותר לצד טיפולי בוטוקס. שתי שיטות אלו יחדיו מועילות במקרים בהם מעוניינים לטשטש קמטים ולהוסיף נפח לאיזורים שונים בפנים. בשנים האחרונות רופאים רבים משתמשים בחומצה היאלורונית גם למטרת פיסול פנים (עיצוב פנים). כעת, כל שנותר הוא לבחור באותו מומחה או אותה מומחית בתחום רפואת העור ואסתטיקת הפנים שיבצעו את עבודת ההזרקה באופן הטוב ביותר, דבר שיוביל לאותה תוצאה בה אתם מעוניינים. בהצלחה!

נפלאותיהם של חומרי המילוי

נכון להיום יש שלושה סוגים עיקרים של חומרים בהם משתמשים בעולם הרפואה האסתטית, חומרים זמניים, חומרים טבעיים וחומרים קבועים. חומצות היאלורוניות משתייכות אל החומרים הזמניים ואילו בוטוקס משתייך אל החומרים הקבועים. במאמר זה נפרט את יתרונותיהם של שני חומרים אלו ואת פונקציונאליות השימוש בהם בתחום הרפואה האסתטית.

 

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית נחשבת כחומר זמני המשמש לעיבוי שפתיים ומילוי קמטים בפנים. נכון להיום יש סוגים שונים של חומצות היאלורוניות כאשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בריכוז החומר הפעיל בהם ובעמידות שלהם לאורך זמן. חשוב להבין שחומצה היאלורונית הינה חומצה טבעית שתמיד נמצאת ברקמת העור של כל אחד ואחת מאיתנו, אך ככל שאנחנו מתבגרים הייצור של החומצה בגוף הופך לאיטי והכמות יורדת, דבר שנראה לעין בקמטים המופיעים בפנינו ובשחיקה של הסחוסים. המראה הצעיר והרענן נאמד במידה רבה בכמות החומצה ההיאלורונית שנמצאת בין התאים.

הזרקת חומצה היאלורונית לא רק תיישר את הקמטים בעור הפנים אלא גם תגרום לאותו איזור להיראות חלק, תפוח ומאוזן מבחינת לחות. בסוף שנות התשעים החלו להפיק חומצה נקייה ללא כל מיני שרידי חומרים מבעלי חיים ובאותו שלב החלו להשתמש בחומצה זו למטרות רפואיות וקוסמטיות, זוהי אותה חומצה היאלורונית כפי שאנחנו מכירים אותה היום. השימושים בחומצה זו רבים וכוללים שימוש בה על מנת למנוע שחיקה של הסחוס במפרק, הוספה של נפח לסנטר וללחיים, מילוי של קמטי הפנים, הצערת העור, טיפולי מזותרפיה, רפואת עיניים. בנוסף, פעמים רבות חומצה זאת מהווה חלק מהמרכיבים העיקריים בכל מיני סרומים ומשחות קוסמטיות.חשוב לדעת שחומצה היאלורנית היא חומר זמני ולכן מדי תקופה יש לחדש את כמות החומר באיזור בו מעוניינים בפנים.

 

בוטוקס

הבוטוקס (בוטולינום) הוא אחד החומרים הבטוחים והמוכרים ביותר בעולם הקומסטיקה והרפואה. השימוש בבוטוקס נעשה בדרך כלל למטרת יישור קמטים במצח, בין הגבות, בזווית העין, בזווית הפה וכן הוא מוזרק במקרים של שרירים נפולים בצוואר. הזרקת חומר הבוטוקס גורמת לרפיון תנועת השרירים במקום אליו הוא מוזרק ובכך חומר זה מפחית את היווצרותם של הקמטים בפנים.בנוסף, חשוב לדעת שהטיפול קצר מאוד ותוצאותיו נראות לעין תוך פרק זמן קצר.

 

לסיכום, נכון להיום בוטוקס וחומצה היאלורונית הם שני חומרים פופולארים ביותר בעולם הרפואה האסתטית וזאת משום העובדה שמדובר על חומרים בטוחים שמצליחים להוביל את המטופל/מטופלת לאותן תוצאות הרצויות, ללא ניתוח או זמן החלמה.

הייחודיות של מילוי קמטים עם חומצה היאלורונית

תחום הטיפולים האסתטיים הינו תחום צומח שנמצא בהתפתחות רבה בעשורים האחרונים. אחד החידושים בעשרים שנה האחרונות הינו שימוש בחומצה היאלורונית למילוי קמטים בעור.

 

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית הינה גליקוזואמינוגליקאן (רב סוכר המחובר לחלבון) המיוצר באופן טבעי בקרום התאים בגופנו ונמצא בעיקר בסביבה החוץ תאית, רקמות חיבור, רקמות אפיתל ועצבים. חומר זה אחראי לתקשורת בין תאית, חלוקת תאים ותנועה של תאים.

 

כיצד החל השימוש בחומצה היאלורונית למטרות אסתטיקה?

במהלך טיפולים רפואיים בעיניים אשר כללו שימוש בחומצה היאלורונית גילו כי העור אליו הוזרקה החומצה הפך לחיוני וגמיש יותר. כך גילו שניתן להשתמש בחומר זה גם לצורך טיפולים אסתטיים מאחר והחומצה ההיאלורונית יודעת לשקם ולגרום לייצור של סיבי קולגן ואלסטין (סיבים מבניים של העור המעניקים לו צורה ונפח) ובנוסף סופחת אליה מולקולות מים רבות השומרות על לחות העור. בעקבות כך, בעשרים שנה האחרונות החל שימוש בחומצה היאלורונית בטיפולי אסתטיקה רבים במקום השימוש בבוטוקס. טיפולים אלו כוללים מילוי קמטים, מילוי שפתיים, הגבהת עצמות לחיים ועוד. הטיפול בחומצה היאלורונית נחשב לטיפול אסתטי מהבטוחים ביותר, עקב היותה מרכיב טבעי בגוף.

 

כיצד מתבצע הטיפול?

במהלך הטיפול מזריקים חומצה היאלורונית באזור הקמטים. היא מסייעת למילוי קמטים בזכות העובדה שהיא יכולה לספוג עד 1000 מולקולות מים ולכן היא שומרת על לחות ונפח העור, ויעילה במילוי קמטים ושקעים בעור. בנוסף, היא מגייסת סיבי קולגן ואלסטין, ובכך גורמת לבניה מחדש ומילוי של העור באזור המוזרק. מילוי הקמטים נהיה יעיל יותר מטיפול לטיפול ולכן חשוב להקפיד על שגרת טיפולים קבועה לפי המלצת רופא.

 

מהם היתרונות של חומצה היאלורונית?

השימוש בחומצה היאלורונית נחשב לאחת השיטות הבטוחות ביותר למילוי קמטים. זאת משום שהינה חומר המיוצר באופן טבעי בגופנו, ובעל פעילות ביולוגית חשובה. עקב כך כמעט ולא מופיעות תופעות לוואי הנגרמות מהחומר עצמו. בנוסף, החומר הינו קל להזרקה ולכן אורך ההזרקה אינו מאוד ארוך ובכך פחות כואב. כמו כן, היא מאיטה את תהליך ההזדקנות של העור, ולא רק מתקנת את הנזקים הקיימים. לכן, הפעולה של החומצה נשמרת לאורך זמן ומקטינה את הצורך בביקורים תכופים אצל הרופא המטפל.

 

כאשר אתם שוקלים טיפולים אסתטיים למילוי קמטים כדאי להכיר את החומצה ההיאלורונית

לכל טיפול רפואי ואסתטי יש את הסכנות שלו, ולכן כאשר מתכננים לבצע מילוי קמטים רצוי לשקול את האופציה של חומצה היאלורונית. מילוי קמטים בשיטה הזו נחשב לאחת השיטות הבטוחות ביותר ונמצא תחת פיקוח הדוק ואישורים של משרד הבריאות. כמובן שכאשר אנו שוקלים טיפולים אסתטיים מומלץ לרוב לפנות לרופאים המתמחים בתחום ולא למכוני קוסמטיקה המציעים את השירות, כדי להבטיח טיפול מקצועי ברמת בטיחות גבוהה.

ניתוחים פלסטיים – למי זה מתאים?

המטרה העיקרית של הניתוח הפלסטי היא לעצב חלק זה או אחר מגופינו או מאיברי הפנים שלנו. העיסוק בניתוחים הפלסטיים החל במלחמת העולם כאשר חיילים חזרו משדה הקרב והרופאים נאלצו למצוא פתרונות לשחזור חלקים שונים בפניהם/ גופם. במרוצת השנים, החלו ניתוחים אלו לשרת גם מטופלים שחלו במחלות שונות ועברו תאונות ומקרים מצערים נוספים, דבר שחייב ניתוחי שחזור ושיקום פלסטיים. כיום הניתוחים הפלסטיים משרתים את כלל הציבור ובעיקר למטרות אסתטיות.

 

קצת על ניתוחים אסתטיים

מדי שנה אנשים רבים מכל רחבי העולם פונים אל מנתחים פלסטיים במטרה לזכות באותו המראה האסתטי ובאותה ההרגשה בה הם מעוניינים. נתון זה חל גם על הישראלים. אם בעבר הלא רחוק קהל היעד העיקרי היה נשים מגיל ארבעים, כיום גברים רבים עוברים ניתוחים פלסטיים וצעירים רבים מגיעים אל המרפאות של המנתחים הפלסטיים מתוך מטרה לעבור ניתוח אף, ניתוח חזה, שאיבת שומן וניתוחים פלסטיים נוספים במטרה לשפר את המראה שלהם ואת ההרגשה. הנהירה הגדולה למרפאות הפלסטיקאים הובילה להתמחויות שונות בתחום (בדיוק כמו כל תחום ברפואה) וכיום יש מנתחים פלסטיים שבחרו להתמקד בעיצוב הגוף, ניתוחי פנים, ניתוחי חזה ופעמים רבות ניתן לפנות אל מרפאה שמעסיקה מומחים ששולטים היטב בכל תחומי הפלסטיקה ואף מעסיקים מומחים בתחומי האסתטיקה הלא פולשנית (בוטוקס, מזותרפיה ועוד) ושירותי קוסמטיקה.

 

טרם בחירת מנתח פלסטי תמיד חשוב לוודא שמדובר על רופא שעבר התמחות בכירורגיה פלסטית ויכול להוכיח זאת. אין לפנות אל אדם שמציג את עצמו ככירורג פלסטי אך אינו יכול להציג בפניכם רישיון והוכחה שהוא עבר את ההכשרה המתאימה לעיסוק בתחום. הצעד הבא יהיה לברר אותו הניסיון של אותו מומחה בתחום ספציפי של ניתוחים פלסטיים הרלוונטי לכם. הניסיון בתחום, הטכניקות החדשניות אותן בוחר המנתח ליישם במהלך הניתוח, שביעות הרצון וההמלצות על המנתח הפלסטי הם הדברים החשובים ביותר, כן הם אלו שישפיעו במידה רבה על מידת הצלחתו של הניתוח אותו תעברו ועל התוצאה שתתקבל. חשוב לא לבחור את המנתח הפלסטי שלכם בהתאם למחיר הניתוח, אלא בהתאם לניסיון ולמקצועיות שלו.

 

ניתוחים פלסטיים משנים את חייהם של מיליוני אנשים (ואף יותר) מדי שנה. תמיד יש להקפיד בבחירת המנתח ותמיד יש לוודא שמבינים מהו הניתוח אותו הולכים לעבור. מנתח פלסטי תמיד יישלח אתכם לבדיקות מקדימות לפני הניתוח ויבקש את נתוני ההיסטוריה הרפואית שלכם. הוא יסביר לכם על הניתוח, דבר שיכלול סיכונים וסיבוכים אפשריים ויאמר לכם האם הציפייה שלהם תואמת לתוצאה אותה ניתן להשיג על ידי הניתוח. בהצלחה!

היתרונות של טיפול לייזר

טכנולוגיית הלייזר משמשת לביצוע שורה ארוכה של טיפולים אסתטיים. למרות שניתן לבצע את רוב הטיפולים גם בניתוח, יש כמה יתרונות שאפשר להשיג רק עם הלייזר:

א. סוגי מכשירים – טכנולוגיית הלייזר להסרת שיער לדוגמא מנוצלת על בסיס שלושה סוגים עיקריים של מכשירים. כל המכשירים פועלים בצורה זהה, אך ההבדלים הם במידת ההתאמה שלהם למטופלים. לכל מכשיר יש אורך גל אחר והנתון הזה משפיע על היעילות. ככל שהגל קצר יותר, כך הפיגמנט קולט אותו טוב יותר והאנרגיה מחממת את שורש השערה בעוצמה גבוהה יותר.

ב. מהלך הטיפול – בניגוד לטיפולים אסתטיים מסורתיים להסרת שיער, הטיפול בלייזר לא דורש היערכות מוקדמת. כל מה שצריך לעשות זה לגלח את השיער כדי שלא יקלוט את קרן הלייזר ויצרוב את העור. הלייזר מתאים גם לאיזורים רגישים במיוחד, כמו בית השחי, המפשעה, הגב, החזה והבטן. באיזורים אלו מורחים קרם אלחוש להפחתת הכאב ובמקביל גם מסייעים ללייזר לחדור עמוק יותר.

ג. מרווח בין טיפולים – עוד יתרון של טיפול לייזר הוא המרווח בין המפגשים והגמישות שאותה ניתן להשיג. בעזרת מרווח גדול בין התמרון ניתן להבטיח תמרון וחיסכון בזמן. הטיפול לא מסורבל כמו הסרת שיער בשעווה, אפשר להשתמש בו כדי לכסות שטח גדול יותר בפחות זמן והוא מומלץ על ידי אנשי המקצוע המובילים בעולם בתחום של הרפואה האסתטית.

כל מה שצריך לדעת על הטיפול

אפשר לזהות את היתרונות של טיפול לייזר כבר במפגש ייעוץ ראשוני עם איש מקצוע המתמחה בתחום. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהטיפול לא מומלץ עבור ילדים ובני נוער מתחת לגיל 18. אלו גילאים בהם השינויים ההורומנאליים בגוף נמצאים בשיאם והם עלולים להפחית את יעילות הטיפול. בנוסף, התהליך אורך 10-12 שבועות ומרבית המטופלים זקוקים לשמונה עד עשרה מפגשים על מנת להשיג תוצאות אופטימאליות.

לסיכום, יש הרבה יתרונות לטיפול לייזר בתחום הרפואה האסתטית. הטיפול מוכיח את עצמו בהסרת שיער והמאפיינים שלו באים לידי ביטוי בעיקר בסוגי המכשירים, מהלך הטיפול והגמישות.

הגדלת חזה – האסטתיקה במיטבה

ישנן סיבות רבות מדוע נשים מעוניינות בהגדלת חזה אך במקרים רבים זה קשור לדימוי גוף נמוך. החזה הוא סמל לנשיות ונשים רבות עם חזה קטן מרגישות לא בנוח איתו ורוצות חזה גדול יותר. נשים רבות חולמות על הגדלת חזה בעזרת שתלי סיליקון. יש אשר יגידו שאלו תכתיבי אופנה מיותרים ויש אשר מצדדים בניתוחי הגדלת חזה. לא ניכנס לוויכוח הזה, אבל יש דבר אחד שעליו לא ניתן להתווכח – מספר הנשים העוברות ניתוחי הגדלת חזה נמצא בעלייה מתמדת.

 

מדובר בתעשיית ענק, רק בארה״ב יש כ-350,000  ניתוחים בשנה, מה שממקם את ניתוחי החזה בראש הרשימה של הניתוחים האסתטיים. חשוב לציין באותה הנשימה שישנן גם נשים המחפשות שתלים בעקבות ניתוחי כריתת שד להסרת גידול. כלומר אלו הן ניתוחי שד משחזרים ולאו דווקא בשביל להגדיל. ישנם גם מקרים בהן השתלים מיועדים לטיפול באי סימטריה של החזה. הגדלת חזה נעשית בעיקר באמצעות שתלי סיליקון.

שתלי סיליקון נמצאים איתנו מאז שנות השישים אך יש הרבה הבדל בין השתלים המודרניים שאנו נתקלים בהם היום לבין השתלים של שנות השישים. שתלי הסיליקון הראשונים לא היו בטוחים לשימוש ואף בתקופה מסוימת, במהלך שנות התשעים, נאסרו לשימוש במספר מדינות. אך בעקבות השיפורים הטכנולוגים השונים שתלי הסיליקון הוחזרו לשימוש והם נחשבים לבטוחים מתמיד.

שתלי סיליקון מגיעים בגדלים וצורות שונות ומאפשרות לאישה לבחור את גודל החזה שבו היא מעוניינת. כמובן שיש גם לקחת בחשבון את המבנה האנטומי של החזה .ההשתלה נעשית באמצעות באמצעות חיתוך מתחת לקפל השד והחדרת השתל דרכו. זהו ניתוח לכל דבר אשר נעשה על ידי רופאים בהרדמה כללית. ניתוח להגדלת חזה הוא דבר שיש לקחת מאוד ברצינות, מסיבה זו יש להיבדק אצל כירורג שד בטרם הניתוח.

 

במילים פשוטות ניתן להגיד שניתוח להגדלת חזה הוא פשוט ניתוח עבור נשים שאינן מרוצות מהחזה שלהן. במידה וגם את לא מרוצה, את לא צריכה לתת הסברים לאף אחד. כל מה שצריך הוא לקבוע פגישת ייעוץ אצל רופאים העוסקים ברפואה אסתטית על מנת לבחון את המקרה.

מה צריך לדעת על ניתוח השתלת חזה?

למי שיש חזה גדול לא צריך להסביר הרבה על הבעיות הרבות שמתעוררות מכך. הוא מקשה על התפקוד בחיי היום יום, גורם לכאבים ואפילו פוגע בדימוי העצמי והביטחון העצמי של האישה. נשים רבות בעלות חזה גדול פונות לשירותי הרפואה האסתטית ומתעניינות בניתוח להקטנת חזה. אבל איך בעצם מקטינים חזה ומה צריך לדעת על ניתוח להקטנת חזה?

ראשית כל חשוב לדעת שמדובר בניתוח לכל דבר הנעשה על ידי רופאים כירורגיים ותחת הרדמה כללית. אמנם מדובר ברפואה אסתטית אבל מבחינת הדרישות הרפואיות אין הבדל בין ניתוח זה לבין כל ניתוח אחר. על הרופאים לנתח את מצבך הרפואי ובאחריותך למסור להם כל מידע רפואי רלוונטי. הרופאים צריכים לדעת אילו תרופות את לוקחת או לקחת לאחרונה וגם על היסטוריה של מחלות אצלך ואפילו במשפחה. כמו בכל ניתוח אחר יש לבצע צום לפני הניתוח וכמובן להפסיק לעשן.

ישנן שיטות שונות להקטנת חזה, או יותר נכון צורות ניתוח שונות. על הרופאים לבחון את רצונות האישה ולהתאים עבורה את השיטה המתאימה. גודל וצורת החזה הקיימים והגודל המיועד הם בין הגורמים המשפיעים על אופן החיתוך של הרקמות.

 

להלן כמה סוגי ניתוחים להקטנת חזה:

  1. ניתוח עם צלקת עוגן – רופאים רבים מעדיפים לעבוד בשיטה הזו, במיוחד כאשר מדובר בחזה גדול במיוחד. שיטה זו היא אידאלית להסרת כמות גדולה של רקמה ועור ולעצב מחדש את השד. החיסרון שלה הוא הצלקת הבולטת,  שנשארת לאחר הניתוח, בין העטרה לבין הקפל מתחת לשד.
  2.  ניתוח עם צלקת אנכית – טכניקות ניתוח שונות עושות שימוש בחיתוך אנכי היורד מאזור העטרה לקפל התת שדי. שיטה זו מתאימה לניתוח הקטנת חזה המשלב גם הרמה של החזה.
  3.  ניתוח לשאיבת שומן – כאשר מדובר בהקטנת חזה בהיקף מצומצם לעתים ניתן לעשות זאת באמצעות שאיבת שומן. ניתוח זה מתבצע על ידי מספר מצומצם של חתכים קטנים דרכם מוכנסת צינורית לשאיבת שומן.

לעתים ניתוח הקטנת חזה כולל גם הזזה של הפטמה, דבר אשר נעשה בחזה גדול ונפול. הרפואה האסתטית יכולה לבצע הקטנת חזה ולתת לו מראה יפה הכולל את הזזת הפיטמה, אך יש לקחת בחשבון שהפיטמה לא תוכל לבצע את תפקידה הביולוגי ופעולת הנקה לא תהיה אפשרית, גם לא תחושה ארוטית.