כריתת ערמונית

ערמונית מוגדלת אצל הזכרים עתידה להפריע להתנהלות החיים בין אם היא סרטנית או לאו. כל עוד הערמונית מוגדלת ומפריע לאורך התקין של החיים, יש לבצע כריתת ערמונית בקרב מומחים בתחומם. אם הערמונית המוגדלת אינה גורמת לבעיות והיא לא סרטנית, הרי שהיא לא מחייבת טיפול רפואי. אם אחת מהתופעות הללו מתרחשות בקרבכם, סביר להניח שתאלצו לבצע טיפול ולעיתים כריתה של הערמונית:

  • קשיים במתן שתן
  • כאבים בכליות או לחילופין אי ספיקת כליות
  • אבנים המצטברים בשלפוחית השתן
  • זיהומים חוזרים ונשנים במערכת דרכי השתן
  • דימומים במתן שתן או לחילופין דימומים במהלך קיום יחסי מין

תהליך הניתוח

כאבי כליות הנוצרים כתוצאה מערמונית מוגדלת מצריכים את כריתת הערמונית. הכריתה מתבצעת באופן הבא: במהלך הניתוח מסיר הכירורג את החלק המרכזי של הערמונית ומשאיר את החלק החיצוני של הבלוטה (הערמונית). הכריתה היא לא מלאה אלא מטרתה היא להפחית את הלחץ שנוצר כתוצאה מהערמונית המוגדלת על צינור השתן (במקרים של גידול בערמונית דהיינו סרטן הערמונית הכריתה היא שונה). את הניתוח ניתן לבצע בשני סוגים בין היתר כריתה פתוחה של הערמונית אל מול כריתה סגורה של הערמונית ואת זה יחליט הרופא המטפל. ישנה חשיבות נעלה בבחירת הרופא בקרבו תבצעו את הניתוח ומשמעות אחר הצלחתו. עוד לפני שאתם בוחרים את המרכז הרפואי בו תבצעו את ההליך, עליכם לבצע בדיקות מקיפות אודות המרפאה וצוות הרופאים. הניתוח מתבצע לערך שעה תחת הרדמה מלאה.

כיצד בוחרים את הרופא המטפל

בחירת הכירורג המבצע את הניתוח צריכה להיות מושכלת ולאחר שבחנתם מספר אופציות. בכדי לסייע לכם בתהליך, קחו בחשבון את הפרמטרים הבאים:

  • מקצועיות – בחנו את מקצועיות הרופא המטפל ואת מקצועיות הצוות המקצועי, על מנת שהתוצאות יהיו מוצלחות. נכון לבחור במומחה בתחום אשר מתעדכן ולומד תוך כדי עבודה על תהליכים חדשים ומתקדמים. חשוב לזכור כי בעידן הנוכחי בו הטכנולוגיה מתפתחת והמחקרים ממשיכים, ישנן תגליות בכל זמן נתון ובכדי שאתם תשמעו על החידושים בזמן אמת ועל שיטות חדשות, יש לבחור במומחים המתעדכנים בנעשה בתחום. בחינה זו תעזור למנוע כאבים בכליות.
  • ציוד – עליכם לוודא כי המרכז הרפואי נעזר בטכנולוגיה חדישה בתחום ואינו מסתפק בטכנולוגיה הקודמת.
  • יחסי אנוש – כדי שתרגישו לא רק בידיים טובות, אלא גם ביחס אנושי ותומך (אחרי הכל אתם עתידים לעבור ניתוח וניתוח הוא אף פעם לא חוויה נעימה), עליכם לבחור בצוות מקצועי הנעזר במכשור מתקדם, אך במקביל ניחן ביחסי אנוש גבוהים.

כריתת ערמונית הינו הליך פשוט ולכן מומלץ מאוד להשקיע בבדיקות המקדימות.

שליחת תגובה