ניתוחי קיצור קיבה

אנשים שמנים מבקשים לרזות בשל סיבות בריאותיות ואחרות. משקל יתר מעמיס על מערכות הלב, השרירים, השלד, הנשימה ועל מערכות נוספות בגוף. הסכנה היא לסיבוכים בריאותיים שונים שמסוכנים לטווח הקצר והארוך. יש קושי בביצוע פעילות ספורטיבית ותחזוקת הגוף אינה טובה. במידה ואין עדיין סיבוכים מורכבים, אזי הסיכויים להגעתם יהיו גבוהים מאוד. מעבר לכך, אנשים רבים שסובלים מעודף משקל מעוניינים להיראות טוב ולכן הם מעוניינים בניתוח שיצליח לעזור להם בריאותית ואסתטית.
הרפואה המודרנית מאפשרת לאנשים שמנים ניתוחי קיצור קיבה בשיטות חדשניות המובילות להצלחות רבות. כיום, מתבצעים ניתוחים אלו ללא פתיחת הבטן ובשיטה לפרסקופית. באמצעות חור קטן במקום שנבחר ועל ידי שימוש במכשור עדין מאוד מצליחים לבצע שורה של ניתוחים כולל ניתוח קיצור קיבה שרוול הנחשב לאחד הפופולאריים והמבוקשים. ניתוח לפרסקופי מוריד את הסיכונים שהיו קיימים בעבר, ומגדיל סיכויי הצלחה. הוא תורם להחלמה מהירה ומונע אפשרויות לזיהומים ולסיבוכים שהיו נחלת העבר ונוצרו עקב פתיחת הבטן.
שיתוף פעולה של המטופל
מיני מעקף קיבה הינו ניתוח שנועד לאנשים שסובלים מהשמנת יתר חולנית והרעיון שמאחוריו הוא לייצור שרוול קיבה אותו מחברים ישירות אל המעי הדק. נפח הקיבה המוקטן והחיבור הישיר מובילים למצב שבו נכנס מזון מועט ומוגבל בכמותו והדבר תורם רבות להרזיה. השיטה הזו נחשבת לבטוחה, יעילה ואפקטיבית לטיפול באנשים שסובלים מסוכרת, לחץ דם ושומנים בדם. פרוצדורות של ניתוח קיצור קיבה שרוול לסוגיו נעשות לאחר שהמטופל מגיע לקליניקה של הרופא ושוטח בפניו את בעיותיו. הרופא ילמד על מצבו, יקבל ממנו מושג על רצונותיו, צרכיו וציפיותיו, ויקבל החלטה על סמך מצבו הרפואי.
כל החלטה תיעשה יחד עם המטופל לאחר שקיבל מידע מקיף על כל הנושא. נדרש שיתוף פעולה שלו לפני, ובמיוחד, אחרי סיום הניתוח. תהליך ההחלמה לאחר ניתוח מיני מעקף קיבה הינו ממושך והמטופל חייב לשמור על אורח חיים מתאים. הכוונה היא לתזונה נכונה ומסודרת ולפעילות גופנית מתאימה. אי שמירה על עקרונות יסוד אלו ואחרים נוספים שמובאים לידיעת המנותח, עלולה לגרום להשמנה חוזרת. לאחר ההשקעה הרבה מצד המטופל אין טעם לחזרה למצב הקודם. ניתוחי קיבה נקראים ניתוחים בריאטריים והם מסייעים לכל אחד להתחיל חיים חדשים באווירה אחרת. לא עוד קושי בפעילות מגוונת אלא קלילות רבה יותר. פחות נטילת תרופות והגעה לביקור במרפאות ויותר הנאה מהחיים.

טיפולים גינקולוגיים בשיטות מודרניות

הרחם הוא האיבר שבו מתפתח ההיריון ויש חשיבות עליונה להתנהלותו התקינה. כאשר מתפתחות מיומות ברחם יש צורך לגשת לבדיקה אצל רופא נשים מומחה למיומות לצורך אבחון הבעיה. הרפואה המודרנית מאפשרת הוצאת מיומות, או בשמן האחר, שרירנים, באמצעות ניתוחים לפרסקופיים. ניתוחים כאלו היו נדירים בעבר וכל פרוצדורה הייתה מתבצעת באמצעות פתיחת הבטן. ברור לכולם, שהשיטה הלפרסקופית היא היעילה, המהירה והבטוחה יותר. הסיבוכים האפשריים קטנים יותר וההחלמה מהירה וקלה יחסית לפרוצדורות האחרות.
רופא נשים מומחה למיומות ימליץ לביצוע ניתוחים כאלו על פי גודל המיומה מיקומה, גיל האישה ועוד פרמטרים. החשיבות העיקרית להחלטה נובעת מגיל האישה ומרצונה להמשיך להרות בעתיד. שיטה לפרוסקופית מאפשרת, במקרים רבים, קיום הריון עתידי בצורה בטוחה כולל לידות טבעיות. גם נושא של הפסקת הריון הוא נושא שמטריד מאוד נשים בגיל הפוריות אשר מעוניינות להרות שוב. הפסקת הריון הכרחית במקרים שונים. יש מקרים של הריון שאינו רצוי, ואחרים שנובעים מסיבות רפואיות שמסכנות את חיי העובר או חיי האם. יש מקרים של חשש למומים מולדים ועוד. בכל מקרה, הפסקת הריון מחייבת קבלת אישור מוועדה מיוחדת אשר קיימת בכל בית חולים בישראל.
הפסקת הריון
הפסקת הריון יכולה להתבצע בתקופת ההיריון ומרבית הפרוצדורות מתבצעות עד לשבוע השביעי, אם כי ,יש רבים נוספים שמתבצעים עד לשבוע השנים עשר שלו. ניתן לבצע הפסקת היריון באמצעות תרופות וזה מייתר את הצורך בגרידה. צריך לקחת בחשבון, שלעיתים יש בשיטה זאת סיבוכים שמחייבים פרוצדורה פולשנית. ניתן לבצע הפסקת היריון פרטית במרפאת גניקולוגים מומחים, וכל אחת יכולה לבחור את המקום לאחר קבלת האישור מהוועדה. לטיפול במרפאה פרטית יש יתרונות רבים מסיבות רבות. הפסקת הריון מתבצעת בגרידה או בשאיבה, והגניקולוג הוא זה שמחליט בהתאם למצב הרפואי של האישה ועל פי נסיבות המקרה.
מרבית הנשים מעוניינות ללדת ילדים ולהקים משפחה בתהליך טבעי. אלא שיש מקרים רפואיים שמחייבים התערבות גניקולוגים לתיקון בעיות שנוצרות. מרפאת מומחים אשר מנוהלת על ידי רופאים בעלי מוניטין בתחום תטפל ביעילות בכל מקרה כזה. אין תחליף, לידע, לניסיון ולמיומנות, ובחירת גניקולוג מעולה היא החלטה מתבקשת. יש חשיבות גם לשיחות נפש מרגיעות מאחר והאישה מגיעה במצב נפשי מורכב. היא חוששת מההליך ומסיבוכים אפשריים שימנעו הריון עתידי. במרפאה מקצועית יש צוות עובדים מיומן אשר יבצע את הפרוצדורות במומחיות תוך שימת דגש גם על הטיפול הנפשי הנלווה אליו.

הסרת שומה – מידע קונקרטי וחשוב

 

עשרות אלפי ישראלים עוברים מדי שנה תהליך רפואי שמטרתו הסרת שומה. מדובר בעניין פשוט למדיי, כמעט ללא סיכונים, כאבים או תקופת החלמה ממושכת. מטרת התהליך עשויה להיות אחת משניים: במרבית המקרים מדובר בעניין אסתטי בלבד, אך באחוז קטן מן המקרים הסיבה היא היווצרות גידול סרטני ממאיר מסוג מלנומה. מדובר בסרטן בעל שכיחות בינונית, אשר אחוזי ההחלמה ממנו תלויים בעיקר בזמן הגילוי. גילוי מוקדם מגדיל סיכויים אלו עד קרוב ל-100%. גילוי מאוחר הופך לקטלני במקרים רבים.

 

שומות  (NEVUS בלועזית) הן גידולים שפירים המופיעים כאזור עור אדמדם או חום בעל צורה סימטרית.  קיימות שומות בגדלים שונים, כאשר את הגדולות מומלץ להסיר בשלב מוקדם מחשש להתפתחות מלנומה. מרבית השומות נוצרות בשנות ה-20 וה-30 של חייו של אדם, כאשר מיעוטן מולדות או מופיעות בשלבים אחרים. כאמור, קיימים כמה סימני אזהרה מפני שומה העלולה להתגלות כסרטנית. הבולטים מבניהם הם גירודים, דימומים, שינוי גודל, אסימטריות, גוון לא אחיד, קוטר של מעל 6 מ"מ ועוד. גם הופעת שומה א-טיפית עלולה לנבא רעות. מדובר בשומה שאינה ממאירה, אך בעלת מאפיינים דומים לזו הממאירה. בהירי עור או כאלו שסבלו בעבר משומות סרטניות או כאלו בעל היסטוריה רפואית משפחתית של מלנומה, נחשבים לבעלי סיכוי רב יותר לחלות במחלה.

 

גילוי והסרת שומה – כמה פשוט, ככה חשוב

 

הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת הגיעה גם לתחום גילוי השומות הממאירות. באמצעות מכשיר גרמני בשם ATBM ניתן למפות שומות בתוך רבע שעה. מצלמות דיגיטאליות ודרמוסקופיות סורקות את הגוף, מאתרות שומות, יודעות לזהות שינויי גודל או צורה ומעניקות לרופא תמונה מדויקת של מפת הסיכונים של הנבדק. הסרת שומה עצמה נעשית באמצעו ניתוח עם תפרים, ניתוח ללא תפרים או טכנולוגיית לייזר / מחט חשמלית. הבחירה תלויה בעיקר במאפייני השומה ובזמן הגילוי. מדובר בתהליך קצר, בעל רמת סיבוכים נדירה (זיהומים, בעיקר) ואפילו הצלקת שנוצרת קטנה ומיטשטשת עם הזמן. ניתן לעשות את התהליך באמצעות קופות החולים או באופן פרטי. מומלץ לעשות זאת באמצעות מנתח מהתחום הרפואי המדובר.

 

לסיכום, הדברים החשובים אותם חשוב שתיקחו בחשבון בכל הקשור אל שומות בגוף הם שאבחון מוקדם של שומה ממאירה אקוטי להצלחת הטיפול וההחלמה, שתהליך הסרת שומות הינו תהליך פשוט ובעל סיכון נמוך במיוחד, שגילוי שומות ממאירות נעשה באמצעות מכשיר ה-ATBM וכמובן שאם אתם מגלים שומה שלא הייתה שם קודם יש לגשת ולהיבדק. זמן שווה חיים.

 

רק בריאות!

טיפול באלרגיה בשיטת הקינסיולוגיה

מהי התגובה האלרגית?
תפקידה של מערכת החיסון שלנו הוא להגן על הגוף מפני פולשים זרים כמו חיידקים, נגיפים וטפילים ומפני רעלנים. כאשר היא מזהה שנשקפת סכנה לגוף היא יוצאת לפעולה כנגד הפולש. [המשך קריאה…]

קולון הידרותרפיה

אחד הטיפולים הכי יעילים לשטיפת המעי הוא קולון הידרותרפיה. זהו טיפול שקיים כבר כמה עשורים בתחום הרפואה ובעיקר בתחום הרפואה המשלימה. הוא מאפשר למעשה לשטוף את המעי מרעלים ומפסולת מזון ולאפשר למי שרוצה להתחיל שינוי בחיים ולעבור לאורח חיים בריא יותר התחלה חדשה ונקייה לגמרי. במאמר זה נשפוך אור על הטיפול היעיל הזה.

טיפול קולון הידרותרפיה מתבצע במרפאות מומחים שמציעים את הטיפול. במהלך הטיפול שוכב המטופל על גבו ומסתובב בכל יחידת זמן לכיוון אחר כדי לאפשר תזוזה של המעי. במהלך הטיפול מוחדרת צינורית לפי הטבעת. בצינורית שני פתחים – האחד משמש לזרימת המים פנימה והשני לריקון הפסולץ. במהלך הטיפול מוחדרים המים שנשאבים מהמכונה אל המעי הגס, שוהים במעי זמן מוגדר ולאחר מכן יוצאים יחד עם הפסולת. התהליך חוזר על עצמו מספר פעמים. [המשך קריאה…]

אורח חיים בריא ונכון במאה העשרים ואחת

המאה העשרים ואחת הביאה איתה אמנם לא מעט חידושים בתחומים רבים, ההופכים את חיינו לטובים הרבה יותר, אולם יחד איתה גם מחלות רבות, ובעיקר בשל אורח החיים הלא בריא, שרבים אימצו אותו. למרות המודעות הרבה לבריאות, ישנם רבים הסובלים ממחלות שונות, המאפיינות את התרבות המערבית ואת המאה העשרים ואחת. רבות ממחלות אלו ניתנות למניעה על ידי אימוץ הרגלים בריאים וטובים יותר, הכוללים תזונה נכונה וגם פעילות גופנית. [המשך קריאה…]

יום כייף עם החברות הכי טובות – רעיונות ליום בריא ומהנה

עבר יותר מדי זמן מאז שאת והחברות הכי טובות שלכן נפגשתן. כל אחת מכן עסוקה בענייניה. אחת עסוקה בתפקיד החדש, שאליו מונתה לאחרונה, השנייה עסוקה עם התינוקות שילדה לפני מספר חודשים ואת, את עסוקה בפרויקטים שונים, שצצו להם בעבודה. ובכל זאת, ולמרות כל העיסוקים האלה, החלטתן שלושתכן להיפגש ליום של כייף. אולם, מכיוון שחשובה לכן גם הבריאות, אתן רוצות לשלב בו פעילויות מהנות אך בריאות. [המשך קריאה…]

קצת על עקרונות התזונה הטבעית

בבסיס העקרונות של תזונה טבעית עומדת הנחה אחת פשוטה, אבל מאד מאד חשובה. הגוף האנושי הוא לא רק אורגניזם גאוני, אלא הוא חזק, עצמתי וחכם במיוחד. לגוף שלנו יש יכולות ריפוי עצומות והוא מסוגל לרפא את עצמו כמעט מכל מחלה בהינתן הסביבה והתנאים הנכונים.

בכדי להיות בסביבה הנכונה ביותר עבורו ולמען מימוש הפוטנציאל שלו ישנן כמה גורמים שמוכרחים להתקיים: [המשך קריאה…]

מדוע ממליצים לנו לשלב סיבים תזונתיים בתפריט היומי?

תוהים מדוע ממליצים לנו לשלב סיבים תזונתיים בתפריט היומי שלנו? אם כן, לסיבים התזונתיים יצא שם מצוין בקרב דיאטנים ובכלל, בקרב כל אלה העוסקים בבריאות ובתזונה נכונה. הסיבים התזונתיים יכולים לשפר באופן משמעותי את איכות החיים שלנו והם, ללא ספק, רכיב תזונתי חשוב מאד. [המשך קריאה…]

נעלי נשים – איכות ונוחות

חברה המייצרת מגפיים לנשים, נעלי נוחות ונעלי נשים מציעה לכן, הנשים, מגוון עשיר של נעליים בדגמים, בצורות ובמחירים שונים, כך שכל אחת מכן תוכל למצוא את מבוקשה. כמי ששוקלות כל דבר בעיון ובוחרות מוצרים בקפידה, מומלץ לכן לשקול לרכוש את נעליכן אצל יצרנית שהפכה זה מכבר לשם דבר בתחום ייצור נעלי נוחות, מגפיים לנשים ומגוון עשיר של נעליים לנשים. [המשך קריאה…]